پایگاه خبری صبح کیش

تبلیغات صبح کیش

آگهی استخدام

آگهی های استخدام جزیره کیش ( 23 آبان 1396 )
ایوب قادری
سه شنبه, 23 آبان 1396
آگهی های استخدام جزیره کیش ( 23 آبان 1396 )

آگهی های استخدام جزیره کیش ( 17 آبان 1396 )
ایوب قادری
چهارشنبه, 17 آبان 1396
آگهی های استخدام جزیره کیش ( 17 آبان 1396 )

آگهی های استخدام جزیره کیش ( 16 آبان 1396 )
ایوب قادری
سه شنبه, 16 آبان 1396
آگهی های استخدام جزیره کیش ( 16 آبان 1396 )

آگهی های استخدام جزیره کیش ( 15 آبان 1396 )
ایوب قادری
دوشنبه, 15 آبان 1396
آگهی های استخدام جزیره کیش ( 15 آبان 1396 )

آگهی های استخدام جزیره کیش ( 14 آبان 1396 )
کانال کیش جابز
یکشنبه, 14 آبان 1396
آگهی های استخدام جزیره کیش ( 14 آبان 1396 )

مقاله و گزارش

شیر، نوشیدنی کامل و مغذی
بیتا ابراهیمی راد
یکشنبه, 14 آبان 1396
شیر، نوشیدنی کامل و مغذی

31 اکتبر، جشن هالووین یا شیطان پرستی!!!؟
ایوب قادری
سه شنبه, 02 آبان 1396
31 اکتبر، جشن هالووین یا شیطان پرستی!!!؟

نکاتی در مورد شیر مادر
بیتا ابراهیمی راد
سه شنبه, 07 شهریور 1396
نکاتی در مورد شیر مادر

سردرد در هنگام روزه داری
بیتا ابراهیمی راد
پنج شنبه, 11 خرداد 1396
سردرد در هنگام روزه داری

یک دستور غذايي عمومي در ماه مبارك رمضان
بیتا ابراهیمی راد
یکشنبه, 07 خرداد 1396
یک دستور غذايي عمومي در ماه مبارك رمضان

جزیره کیش و حقایق جالبی که شاید نمی دانید
ایوب قادری
چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396
جزیره کیش و حقایق جالبی که شاید نمی دانید

دیدار تاریخی سعدی شاعر بزرگ از جزیره زیبای کیش
ایوب قادری
دوشنبه, 11 ارديبهشت 1396
دیدار تاریخی سعدی شاعر بزرگ از جزیره زیبای کیش

رضا خیامیان روز سه شنبه در نشست سرمایه گذاری صنعت نفت که در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت و انرژی کیش برگزار شد با تسلیت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی؛ ایشان را یکی از پشتیبانان اصلی بخش خصوصی خواند و گفت که این بخش یکی از حامیان خود را از دست داد.
وی با معرفی انجمن سازندگان تجهیزات نفت ایران گفت : این انجمن 700 شرکت بخش خصوصی را در برمی گیرد که در زمینه ساخت تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت می کنند که بسیاری از نیازهای این صنعت را در زمان تحریم تامین کرده است .
وی با اعلام اینکه در صنایع پایین دستی نفتی مشکلی نداریم و سازندگان داخلی می توانند بسیاری از تجهیزات مورد نیاز را تامین کنند افزود: در بخش بالا دستی و در زمینه تامین تجهیزات نیز باید با انتقال فناوری و جذب سرمایه گذار پیشقدم باشیم.
وی اظهار کرد : در این انجمن و پس از برجام فضا برای کشورهای خارجی باز شد و تلاش کردیم تا از این فرصت برای انتقال تکنولوژی و راه اندازی شرکت های مشترک و سرمایه گذاری
بهره مند شویم .
خیامیان گفت : در این راستا مرکزی به عنوان مرکز توسعه سرمایه‌گذاری و فناوری استصنا (انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران) در کیش ایجاد کردیم که این مرکز بر اساس مدل یونیدو بوده و در تمام جهان این دفاتر در کشورهای مختلف ایجاد شده است .
وی اظهار کرد : ما در این زمینه مذاکره کردیم اما به طور کامل زیر نظر یونیدو نیستیم، چون مبالغی را که باید پرداخت کنیم سنگین است و بخش خصوصی هم در این مورد با مشکل روبروست تلاش داریم برای انجام اینکار منابعی جذب کنیم.

*علاقه مندی ایرانیان خارج از کشور برای سرمایه گذاری در ایران
این مسئول در انجمن سازندگان تجهیزات نفت ایران گفت :در راه اندازی دفتر کیش اهدافی را دنبال می کنیم که جذب سرمایه گذاری خارجی و جذب سرمایه ایرانیان خارج از کشورمهمترین هدف است ، بسیاری از ایرانیان خارج از کشور علاقه مند به سرمایه گذاری در ایران هستند اما به نظر بسترهای لازم را فراهم و طرحهای خوبی به آنها معرفی نکرده ایم .
به گزارش ایرنا ،وی تاکید کرد : اگر طرح ها را خوب معرفی و صندوق های سرمایه گذاری ایجاد کنیم بسیاری در حوزه نفت و گاز و انرژی تمایل زیادی به سرمایه گذاری دارند چرا که درآمد خوبی بدنبال دارد.
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اعلام اینکه در شرایط کنونی 60 درصد ظرفیت تولیدکنندگان ما خالی است افزود : می توانیم از این ظرفیت‌ها بخوبی استفاده کنیم؛مذاکراتی با ایتالیایی‌ها و هلندی‌ها انجام گرفته که امیدواریم نتیجه بخش باشد.
وی گفت : یکی از مهمترین راهکارها ،سرمایه گذاری مشترک شرکت‌های ایرانی و خارجی است که با این اقدام می توان به سمت انتقال فناوری و در نهایت صادرات گام برداشت .
خیامیان با بیان اینکه ایران به ویژه کیش می‌تواند هاب صادرات تجهیزات حوزه انرژی باشد، گفت: چندی پیش نمایشگاهی در آذربایجان برگزار شد و بزرگترین شرکت این کشور برای خرید جنس از ایران ابراز علاقه کرد اما هنگام عملیاتی شدن کار اعلام کردند که هولوگرام استاندارد ندارید و این معامله لغو شد که این به دلیل مسائل تحریم بود، بنابراین اگر با خارجی‌ها سرمایه گذاری مشترک( جوینت ) داشته باشیم، می‌توانیم از برند آنها برای صادرات استفاده کنیم.

*اجرای چند فاز عسلویه در کیش
وی در مورد علت انتخاب کیش برای سرمایه‌گذاری گفت : کیش امکانات خوبی دارد و سرمایه‌گذار به راحتی می‌تواند رفت‌وآمد کند ، سرمایه گذار می تواند از امکانات اقامتی و گردشگری استفاده کند ، از طرفی قرار است در آینده چند فاز عسلویه در کیش اجرایی ‌شود و کیش یک منبع عظیم گازی است که می‌توان طرح های زیادی در آن اجرا کرد.
به گزارش ایرنا ،خیامیان گفت : بازدیدی که مسئولان از دفتر کیش داشتند معتقد بودند که کیش را به عنوان پایگاه انتقال تکنولوژی برای بخش خصوصی قلمداد کنید که اینکار انجام خواهد شد.
وی از تمام سرمایه گذاران علاقه مند به سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز و تجهیزات دعوت کرد تا در کیش سرمایه گذاری کنند و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت آمادگی کامل برای هدایت آنها دارد .

*سرمایه گذاری 200 میلیارد دلاری در نفت و گاز در برنامه ششم
رئیس استصنا اعلام کرد :بر اساس برنامه ششم توسعه قرار است 200 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در نفت و گاز انجام شود ما برای خودمان تعریف کردیم که اگر 60 درصد این رقم برای تجهیزات باشد، رقمی معادل 120 میلیارد دلار خواهد شد که اگر نصف آن را از ایرانی‌ها بخرند، 60 میلیارد دلار بازار برای ما در برنامه ششم توسعه وجود خواهد داشت .
خیامیان در بخش دیگری از سخنان خود گفت : در عراق در حوزه نفت و گاز سرمایه‌گذاری 300 میلیارد دلاری انجام می‌شود که 180 میلیارد دلارآن مربوط به تجهیزات است، اگر ما بتوانیم 20 درصد آن را تامین کنیم ، 36 میلیارد دلار بازار ایجاد می‌شود و اگر چهار میلیارد دلار هم از کشورهای همسایه کار بگیریم بازار 100 میلیارد دلاری برای سازندگان تجهیزات نفت ایجاد می‌شود که این بازار نیازبه سرمایه‌گذاری دارد.
وی تصریح کرد :ما مسئول نسل جوان در کشور هستیم که با این 100 میلیارد دلار می توان 200 هزار فرصت شغلی برای قشر تحصیلکرده در این حوزه ایجاد کرد.

*تلاش برای راه اندازی صندوق سرمایه‌گذاری داخلی (آن شور)
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در ادامه گفت: یکی از موضوعات مورد تاکید در جذب سرمایه‌گذاری تشکیل صندوق‌های سرمایه گذاری است که می‌تواند به صورت داخلی (آن شور ) در داخل کشور و (اف شور ) در مناطق آزاد ایجاد شود.
وی اظهار کرد : گفت وگوهایی با بانک خاورمیانه انجام شده که امیدواریم بتوانیم ایجاد صندوق های سرمایه گذاری را عملیاتی کنیم و بانک ها هم باید در این زمینه پشتیبانی کنند .
خیامیان ایجاد صندوق های سرمایه گذاری در کشور را بسیار مفید خواند و گفت : مردم می توانند پول های خرد در آن صندوق‌ها بریزند ، باید پروژه تعریف و در صنعت و تولید سرمایه گذاری و بازار کار ایجاد کنیم.
وی اظهار کرد : درایتی که در دولت تدبیر و امید وجود دارد می تواند به جذب سرمایه گذاری بیشتر کمک کند .
سیزدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی با هدف معرفی توانمندی های کشور در حوزه های نفت، گاز، آب، برق و انرژی های تجدید پذیر دوشنبه شب با حضور 180 شرکت داخلی و خارجی در جزیره کیش گشایش یافت.
در این نمایشگاه 140 شرکت داخلی و 40 نماینده و شرکت خارجی در فضایی به معرفی فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری و سرمایه پذیری و دستاوردهای سازندگان و تولیدکنندگان نفت، گاز، پتروشیمی، آب و برق و انرژی های نو می پردازند .
سیزدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش تا 23 دی ماه میزبان بازدیدکنندگان است.

نوشتن دیدگاه

آخرین اخبار

تبلیغات در صبح کیش

تبلیغات در صبح کیش

صبح کیش و راهنمای کیش

صبح کیش، آغاز تصادفی یک رسالت

دی ماه 94 آغاز رسالتی بزرگ و قدم برداشتنمان در راستای آگاهی بخشی کیشوندان در مسیر درست و با گفتار صادقانه بوده و پس از شروع تا به امروز لحظه ای از مسیر خارج نشده و به شغل شریفمان شک و شبهه وارد نکرده ایم.

از تاريخ ٢٢ ارديبهشت ماه سال ١٣٩٦ مصادف با نيمه شعبان ميلاد اقامه كننده عدل و داد در جهان هم ، پورتال جامع راهنماي كيش را در پايگاه خبري صبح كيش و بالعكس جستجو فرماييد.

با تشکر

Close

از این که این خبر صبح کیش را به اشتراک گذاشتید متشکریم