کد خبر : 4832

محمد ابراهیم انصاری لاری و جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش از نزدیک با فعالیت 2 مجموعه دانش بنیان همانند ساز بافت کیش و شرکت داروسازی کیش مدیفارم آشنا شدند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و هیات همراه ضمن بازدید از بخش های مختلف این 2 شرکت با مسئولان و کارکنان این واحدهای تولیدی دانش بنیان گفت و گو کردند و در جریان عملکرد، برنامه های آتی ، مسائل و مشکلات آنان قرار گرفت.
طرح توسعه، رفع مشکلات و موانع مالیاتی و گمرکی ، رفع معضلات در بخش حمل مواد اولیه به این شرکت ها در کیش و موضوعات مربوط به پرسنل درباره مسکن از جمله موارد بررسی شده در این بازدید بود.
انصاری لاری درباره رفع مشکلات پیش روی این 2 شرکت به معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش دستور برگزاری کارگروه و رسیدگی داد.
بر اساس این گزارش این 2 شرکت تولیدی دانش بنیان جمله صنایع های نمونه در کشور محسوب می شوند و علاوه بر ایجاد ارزش افزوده ، صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه دارند.
گفتنی است شرکت همانند ساز بافت کیش در زمینه بازسازی بافت های بیولوژیک و ایجاد بافت جدید با استفاده از سلول های بیولوژیک و مواد زیستی و شرکت کیش مدیفارم در زمینه تولید 70 نوع دارو فعالیت می کنند.
شرکت دانش بنیان همانند ساز بافت کیش با تولید محصولات بیولوژیکی و زیستی ماهانه یک میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه دارد.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، صرفه جویی ارزی ماهانه یک میلیون دلاری یکی از دستاوردهای ارزشمند شرکت همانند ساز بافت کیش است.
این شرکت با بازسازی بافت های بیولوژیک و ایجاد بافت جدید با استفاده از سلول های بیولوژیک و مواد زیستی، نیاز هموطنانمان را به محصولات پزشکی ودرمانی درزمینه های بافت استخوانی و بافت نرم در موضوعات ارتوپدی، دندانپزشکی، قلب وعروق، چشم، اعصاب و پوست تامین می کند.
با توجه به اهمیت توسعه صنایع دانش بنیان در کشور، در بازدید مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش طرح توسعه این شرکت مورد بررسی قرار گرفت تا با رفع موانع ، شرکت همانند ساز بافت کیش که درحال حاضر با کمتر از نیمی از ظرفیت تولیدی خود فعالیت می کند با تمام ظرفیت محصولات خودر را تولید کند و علاوه بر تامین نیاز داخل نسبت به صادرات مازاد محصولات خود که بازارپررونقی درجهان دارد نیز اقدام کند.
گفتنی است شرکت همانند ساز بافت کیش به پشتوانه دانش ، تجهیزات پیشرفته و کادر متخصص در زمره برترین شرکت های دانش بنیان درزمینه تولید بافت های استخوانی و نرم درجهان است.