ویژه های خبری

امروز : سه شنبه - ۱۴ - تیر - ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، امیر سوداگران با اشاره به حضور ۱۸۰ شرکت در این نمایشگاه، گفت: شرکت‌های ارتباطی، دانش بنیان و استارتاپی آخرین دستاورد‌های خود را در این نمایشگاه به نمایش خواهند گذاشت.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه در دو بخش برگزار می‌شود عنوان کرد: ۳۰ برنامه جانبی شامل برگزاری سمینار‌های آموزشی، کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی و رویداد‌های استارتاپی در مرکز همایش‌های بین المللی کیش نیز در جریان برگزاری نمایشگاه اجرا خواهند شد.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به شش محور در این نمایشگاه افزود: توسعه شهر هوشند، فناوری‌های نوین مالی، رمزارزها، استفاده از فناوری بلاکچین، فعالیت‌های محور IT، فناوری‌های توسعه‌ای اطلاعات و ارتباطات و همچنین توسعه همکاری با شرکت‌های ارتباطی بزرگ کشور و شناسایی توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی محور‌ها و اهداف سازمان منطقه آزاد کیش برای برگزاری این نمایشگاه است.

سوداگران به امضای چند قرارداد در حاشیه این نمایشگاه نیز اشاره کرد و گفت: ۲ تفاهم نامه همکاری میان سازمان منطقه آزاد کیش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات و سندیکای مخابرات ایران در این نمایشگاه به امضا خواهد رسید.

وی هدف از امضای این تفاهم نامه‌ها را اتصال اطلاعات درمانی تمام بیماران کشور با باشگاه سلامت بیمارستان جزیره کیش عنوان کرد و گفت: این تفاهم نامه‌ها در راستای توسعه سلامت هوشمند در جزیره، توسعه خدمات ارتباطی کیش و بهبود زیرساخت‌های اینترنتی و مخابراتی و ایجاد جذابیت برای حضور شرکت‌های مختلف در کیش به امضا خواهد رسید.

دومین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات (کیتکس) در فضایی نزدیک به ۱۴ هزار مترمربع و با حضور ۱۸۰ شرکت از ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت در مرکز دائمی نمایشگاه‌های بین المللی کیش برگزار می‌شود.