ویژه های خبری

امروز : سه شنبه - ۱۴ - تیر - ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف پور در ابتدای خطبه‌های این هفته نماز جمعه سالگرد درگذشت حضرت عبدالعظیم حسنی را تسلیت گفت و عنوان کرد: از نگاه امام هادی(ع) حضرت عبدالعظیم حسنی جایگاه‌ ویژه‌ای داشت و ثواب زیارت مقبره ایشان به اندازه ثواب زیارت مزار امام حسین(ع) است.

وی به سفر بشار اسد رئیس جمهور سوریه به ایران و دیدار با مقام معظم رهبری و آیت اله رئیسی اشاره کرد و گفت: این سفر زمانی رخ داد که تحولاتی بین روابط سوریه و کشورهای عربی رخ داده بود و شایعاتی مبنی بر فاصله گرفتن سوریه از ایران مطرح شد که با این دیدار تمام شایعات از بین رفت.

امام جمعه موقت کیش در رابطه با گرانی‌های اخیر اظهار داشت: نقد منصفانه وظیفه همه است اما نقد با تخریب بدون ارائه راهکار تفاوت دارد، دولت کمتر از یک سال مسئولیت را بر عهده گرفته و در این مدت فوتی‌های روزانه چند صد نفره کرونا تک رقمی شده است، ۱۸ سفر استانی، جلوگیری از اوج‌گیری قیمت ارز، هدفمندی یارانه‌ها و حذف ارز ترجیحی با ویکرد فساد ستیزی و جراحی اقتصادی از دیگر اقدامات دولت در این مدت بوده است.

وی در رابطه با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی که گرانی‌هایی را در جامعه به‌دنبال داشت گفت: تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای برخی‌کالاها، یارانه مردم را به جیب دلالان و سودجویان می‌برد، اگر این طرح با موفقیت انجام شود شاهد افزایش قدرت خرید مردم و اصلاح اقتصادی خواهیم بود.

یوسف پور در پایان با گلایه از مسئولان منطقه آزاد کیش گفت: مسئولان کیش گوش شنوا داشته باشند و درد را احساس کنند و نسبت به مشکلات کیشوندان با دغدغه بیشتر ورود کنند، اتاق فکری از خود جزیره تشکیل دهند و نسبت به برطرف کردن مشکلات چاره اندیشی کنند.

وی مشکل گرانی مسکن را از مهمترین مشکلات کیشوندان عنوان کرد و گفت: ساخت مسکن ملی، رعایت انصاف از طرف مالکان غرفه‌های تجاری و مسکونی و رعایت سقف افزایش نرخ رهن و اجاره از راهکارهای کنترل اجاره خانه است.

خطیب موقت نماز جمعه کیش اظهار داشت: نرخ افزایش اجاره در شهرها ۱۵ درصد است و مسئولین کیش مدیریت کنند که نرخ اجاره بها مطابق با این مصوبه باشد.