ویژه های خبری

امروز : سه شنبه - ۲۵ - مرداد - ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، سرپرست اپراتور تلفن همراه منطقه آزاد کیش در مراسم بهره برداری این دکل‌های مخابراتی گفت: مشترکان تلفن همراه این مناطق در دو سال گذشته مشکلاتی را در سرویس دهی اپراتور‌های تلفن همراه داشتند و با بهره برداری از این پروژه‌ها این مشکلات مرتفع خواهد شد.

محمد عزیزی گفت: این چهار دکل از نسل جدید هستند و خدمات نت را در ۲G، ۳G و ۴G به مشترکان اپراتور‌های ایرانسل و همراه اول ارائه می‌دهند.

وی افزود: مشترکان در این مناطق در خصوص ظرفیت سایت‌های مخابراتی برای استفاده از خدمات اینترنتی دچار مشکل بودند و با نصب و افزایش تعداد سایت‌ها ساکنان این مناطق بدون مشکل می‌توانند از خدمات مخابراتی استفاده کنند.

عزیزی گفت: برای نصب و راه اندازی هریک از دکل‌های تجمیعی بیش از یک ونیم میلیاردتومان هزینه شده است.

وی با اشاره به طراحی نامناسب دکل‌های قبلی و نگهداری غیر استاندارد آن‌ها که باعث افت کیفیت خدمات شده بود، گفت: با پیمانکار تامین و نگهدارنده این دکل‌های مخابراتی برخورد قضایی شد و در طراحی دکل‌های جدید باتوجه به شرایط آب و هوایی جزیره کیش از روش‌های متناسب استفاده شده است.

عزیزی افزود: از ۳۰ دکل تجمیعی که پیمانکار قبلی درطول هفت ونیم سال گذشته مسولیت نگهداری آن‌ها را برعهده داشته ۱۰ دکل انتقال پیداکرده و باتوجه به تشکیل پرونده قضایی و همکاری با دادستان کیش تعداد دکل‌های مخابراتی زیر نظر سازمان منطقه آزاد کیش افزایش پیداخواهدکرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش نیز درخصوص ضمانت نگهداری این دکل‌ها گفت: موضوع شناسایی اموال سازمان در مرحله اول و عقد قرارداد تعهد با بخش خصوصی یا دولتی برای نگهداری از دکل‌های مخابراتی در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش است.