ویژه های خبری

امروز : شنبه - ۹ - فروردین - ۱۳۹۹

 کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال 1395 دانشگاه‌ها و موسسات عالی از امروز توزیع می‌شود.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت داوطلبان از طریق پایگاه اینترنتی این سازمان به نشانی  www.sanjesh.org  توزیع می شود.
ابراهیم خدایی افزود: در این آزمون 860 هزار و 109 داوطلب نام نویسی کرده اند که از این تعداد 59 درصد زن و 41 درصد مرد هستند.
وی با بیان اینکه برخی از داوطلبان در دو و یا سه گروه آزمایشی نام نویسی کرده اند گفت: این افراد باید دو و یا سه کارت ورود به جلسه آزمون دریافت کنند و با توجه به این موضوع برای حدود یک میلیون  و 14 هزار داوطلب کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است.
خدایی افزود: در گروه آزمایشی علوم ریاضی  حدود 162 هزار نفر، در گروه آزمایشی علوم تجربی  519 هزار نفر، در گروه آ‍زمایشی علوم انسانی 161 هزار نفر، در گروه هنر 54 هزار نفر و در گروه زبان های خارجی 115 هزار نفر نام نویسی کرده اند.
وی  با بیان اینکه این آزمون صبح و عصر روزهای پنج شنبه و جمعه 24 و 25 تیر برگزار می شود گفت: آزمون گروه های آزمایشی علوم ریاضی و علوم انسانی صبح پنج شنبه، آزمون گروه هنر عصر پنجشنبه، آزمون گروه علوم تجربی صبح جمعه و آزمون گروه زبان های خارجی عصر جمعه برگزار می شود.
خدایی افزود: نتایج اولیه این آزمون نیمه دوم مرداد اعلام می شود و شمار داوطلبان این آزمون در مقایسه با پارسال حدود 17 هزار کاهش داشته است


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد