دوشنبه 4 تير 1397

دکتر فرنوش بیدویی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا طب سنتی و مکمل را دارای شاخه های مختلف برای درمان بیماری ها دانست و افزود : این روش می تواند جایگزین طب کلاسیک شود و یا در کنار آن برای درمان بیماری ها موثر باشد .
وی افزود : در طب سنتی و در معاینه اولیه با سوالاتی که از فرد پرسیده می شود و از روی رنگ چشم ، رنگ زبان ،پوست ، ضربان نبض ، نحوه راه رفتن و صحبت کردن می توان علت بروز بیماری در فرد را شناخت.
دکتر بیدویی گفت : موثر بودن درمان به تشخیص اولیه باز می گردد و همچون طب کلاسیک با ابزارهای مختلف می توان نوع بیماری را شناسایی و درمان کرد.
این دانش آموخته طب سنتی از دانشگاه پکن با اعلام اینکه در طب سنتی ایرانی چهار مزاج یا اخلاط چهارگانه وجود دارد افزود : صفراوی ، سوداوی ،بلغمی، و دموی چهار طبیعت انسان است ، هر چهار خلط در افراد به صورت معمول وجود دارد و زمانی یکی از این اخلاط از حد معمول خود خارج شود فرد بیمار می شود.
این متخصص طب تلفیقی اظهار کرد : همه انسان ها دارای خلط سودا در بدن هستند که با افزایش فشارهای عصبی میزان این خلط افزایش پیدا می کند و بیماری های نظیر سردرد ، میگرن و بی خوابی در فرد ایجاد می کند.
دکتر بیدویی طب سنتی و مکمل را فراتر از نسخه‌ پیچی دانست و گفت : در برخی از موارد برای درمان بیماری ها از روش های چون طب سوزنی، حجامت‌، ماساژ، بادکش ، فصد یا زالو درمانی و یا ترکیبی از این روش ها استفاده می‌کنیم.
وی طب سنتی را در درمان بیماری‌ها مؤثر عنوان کرد و گفت : در طب سنتی می توان بیماری های داخلی، ارتوپدی، اعصاب را در مان کرد اما در موارد اورژانس کار را به درمان از نوع کلاسیک واگذار می کنیم .
این متخصص طب سنتی راه‌اندازی این بخش دربیمارستان کیش را در جذب گردشگر سلامت موثر عنوان کرد و افزود : راه اندازی این بخش نیازمند تمامی امکانات است که در صورت عملی شدن آن به رشد گردشگری سلامت منجر خواهد شد .
دکتر بیدویی طب سوزنی را شاخه ای از طب مکمل برشمرد و گفت :در بدن چاکراه ها یا مدارهایی وجود دارد که در حالت معمول انرژی حیات درآنها جریان دارد و اگر به هر دلیلی انسدادی در آن ایجاد شود فرد بیمار می شود و با طب سنتی و قرار دادن سوزن در ناحیه مورد نظر انرژی حیات دوباره به چرخش در خواهد آمد.
وی اظهار کرد: مهمترین مکانیسم طب سوزنی ازاد شدن ' بتا اندورفین ' است ، زمانی که بر روی فرد بیمار طب سوزنی انجام می گیرد اگر سطح این ماده را در خون اندازه گیری کنیم سطح آن افزایش یافته است که این میزان در طب کلاسیک معانی خاصی دارد .
این متخصص طب سنتی راه اندازی کامل این بخش را زمان بر دانست و به ایرنا گفت : پزشکان و پیراپزشکان مستقر در بیمارستان می‌توانند اعمال یداوی را انجام دهند از این رو با راه اندازی این بخش دوره آموزشی برای آنان برگزار خواهد شد.
داروخانه طب سنتی برای این بخش در بیمارستان کیش ایجاد شده که با تکمیل آن می توان به بیماران خدمات ارائه کرد.

نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

آخرین اخبار

نظرات شما

 • محمدی
  امروز بعد از ی هفته دوندگی و کلی دردسر قرار بود با ماشین شخصی خودمون برییم مسافرت دیروز گفتن فردا صبح ...
   
 • محمد زرساز
  عالی حرف نداره ما که تازه داریم ازش بیرون میشیم ـ 8) 8)
   
 • مصطفی
  منم خرید کردم قیمتاش عالیه
   
 • محسنی
  احسنت بر شما نمی دانم چرا جناب دکتر انصاری که مدیری فهیم است اینقدر از فشارهای سیاسی عقب نیشنی میکند ...
   
 • فرهاد
  خیلی خوب شد امیدوار هستم که با آمدن این ماشین مشکل گرفتگی شبکه فاضلاب حل بشود با تشکر از شرکت مهندس آلفا ...
   
 • حمید
  خیلی عالیه انشالله که دستگاهای جدید و با تکنولوژی روز وارد جزیره بشه

تمامی حقوق محفوظ است. استفاده از اخبار و تصاویر اختصاصی این وبگاه تنها با ذکر نام منبع صبح کیش امکان پذیر است.

Template Design:Dima Group