امروز
۱۹ آذر ۱۳۹۷
تاریخ میلادی :
Dec 10 2018
ساعت :

همزمان با بزرگداشت روز شهدا، سه اصله نهال توسط هیئت رئیسه فرماندهی انتظامی کیش در محوطه ستاد این فرماندهی کاشته شد.
سرهنگ"رحیم جهانبخش" گفت: به منظور ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت و به نام شهدای والا مقام ناجا، همزمان با روز بزرگداشت شهدا، تعدادی نهال  در محوطه ستاد انتظامی کیش کاشته شد.
سرهنگ جهانبخش در ادامه اظهار داشت: کاشت نهال به منظور گرامی داشت یاد و خاطره ی شهدا، بی شک اذهان عمومی را معطوف به فرهنگ جهاد و شهادت می کند و در شرایط کنونی اینگونه اقدامات نمادین می تواند بیانگر بخشی از روح آرمان خواهانه مردم این مرز و بوم باشد.
وی با تاکید بر اینکه كاشت درخت به ياد شهدا كاري نيكو و امري پسنديده است،افزود: با كاشت هر نهال به ياد شهدا، از طرفي ياد و خاطره آنها زنده مي شود و از طرفي ديگر نيز فوايد زيست محيطي كاشت درخت را شامل خواهد شد.
سرهنگ جهانبخش اضافه کرد: درختکاری و فرهنگ نگهداری از طبیعت باید به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود تا به این واسطه، محیط زیستی پاک و عاری از آلودگی برای زندگی انسان‌ها پدید آید.
جهانبخش ادامه داد: اهمیت درخت و درختکاری در اسلام به قدری است که پیامبر اسلام (ص) فرمودند؛ اگر قیامت فرا رسیده باشد و در دست انسان نهالی باشد باید در فرصت باقی مانده تا آخرت آن نهال را کاشت.
فرمانده انتظامی ویژه کیش در پایان با اشاره به حادثه خیابان پاسداران و شهادت سه تن از ماموران نیروی انتظامی، اظهارداشت: وقوع این حادثه و شهادت این عزیزان برای ما و خانواده معزز شهدا، بسیار سخت و سنگین است و اجازه نمی‌دهیم خون پاک شهدا پایمال شود.‏
گفتنی است، در ناآرامی‌های خیابان پاسداران تهران، ۳نفر از کارکنان نیروی انتظامی به نام‌های گروهبان یکم «رضا امامی»، گروهبان یکم «محمدعلی بایرامی» و سرباز وظیفه «رضا مرادی علمدار» از یگان امداد پلیس پایتخت به شهادت رسیدند.‏نوشتن دیدگاه

آخرین اخبار

تمامی حقوق محفوظ است. استفاده از اخبار و تصاویر اختصاصی این وبگاه تنها با ذکر نام منبع صبح کیش امکان پذیر است.