همزمان با سراسر کشور و به مناسبت حلول ماه شوال، نمازعید سعید فطر ساعت 7صبح  در مصلای کیش برگزار می شود.

مومنان و روزه داران جزیره کیش پس از یک ماه بندگی و عبادت خالصانه به درگاه یگانه آفرینش، نماز عید سعید فطر را به امامت حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش در مصلای بزرگ این جزیره اقامه  می کنند.
بر اساس تمهیدات پیش بینی شده 33 دستگاه مینی بوس ویژه انتقال رایگان نمازگزاران به مصلی از ساعت 6 صبح روز عید فطر در ایستگاههای پایگاه هوایی، کمپ سحر، شهرک کارگاهی، کیش گاز، مجتمع مسکونی گیلان کیش، مسجد امام حسن (ع) ، کمپ معمار، بازار مرجان، شباویز، بازار پردیس، مجتمع بانک ها، بندرگاه، ششصد دستگاه، مسجد خاتم الانبیاء، بازار سفین و فاز آ میرمهنا، آماده سرویس دهی به شهروندان هستند و نمازگزاران را به محل مصلی  انتقال می دهد.
در پایان مراسم زکات فطریه روزه داران نیز از طریق پایگاه های مشخص در محل اقامه نماز جمع آوری می شود. صندوق های جمع آوری زکات فطریه همچنین در مساجد تعبیه شده است. سازمان منطقه آزاد کیش از عموم ساکنان و گردشگران جزیره کیش برای شرکت در این آیین پر فیض مذهبی دعوت می کند.
لازم به ذکر است طبق اعلام دفتر مقام معظم رهبری میزان زکات فطریه برای هر نفر 8 هزار تومان (بر اساس قوت غالب گندم) است. همچنین مبالغ کفاره غیر عمد روزی 2500 تومان و کفاره عمد روزی 150 هزار تومان تعیین شده است.