ویژه های خبری

امروز : شنبه - ۹ - فروردین - ۱۳۹۹

 رییس کمیته امداد امام (ره) کیش اعلام کرد: در ماه مبارک رمضان امسال 250 نفر برای حمایت از ایتام و محسنین در جزیره کیش ثبت نام و اعلام آمادگی کردند.
امیرمسعود سالکی روز چهارشنبه اظهار داشت: 70 نفر از این حامیان مربوط به فرزندان ایتام و محسنین جزیره کیش بوده و مابقی مربوط به برخی شهرستانهای استان هرمزگان از جمله رودخانه ، چارک و بندر لنگه می باشد.
وی افزود: در مورد رسیدن به حداقل سرانه کشوری برای ایتام و محسنین جزیره کیش هم با توجه به واریزی حامیان قدیمی و جدید در پایان خرداد ماه سال جاری به میانگین سرانه کشوری در کیش رسیدیم.
وی تاکید کرد: در صورت تداوم مشارکت حامیان و انجام واریزی ها به صورت مستمر این سرانه حفظ خواهد شد.
سالکی اظهار داشت : در برخی موارد تعدادی از حامیان بصورت موقت 6 ماهه و یا یکساله مک های مالی ارایه و یا بنا به دلایل شخصی حمایت خود را قطع می کنند.
وی خاطرنشان کرد: ما باید به صورت مستمر طرح جذب را برای جایگزین کردن حامیانی که موقتی هستند، داشته باشیم بر این اساس صرف اینکه در مقطع زمانی کنونی به میانگین سرانه کشوری رسیدیم کار حامی یابی متوفق نمی شود و همچنان تداوم دارد.
مدیر کمیته امداد امام (ره) گفت: 65 خانوار هم اکنون از خدمات حمایتی این نهاد استفاده می کنند.
وی اظهار داشت: سال گذشته 20 نفر یتیم و محسنین (بدسرپرست) تحت پوشش کمیته امداد این جزیره قرار داشت که امسال این تعداد به 25 نفر رسیده است.
وی تصریح کرد: 20 نفر از ایتام تحت پوشش این نهاد دارای تعدادی حامی فعال هستند ولی این تعداد کافی نیست.
سالکی گفت: هم اکنون سرانه کشور به ازای هر یتیم حداقل پنج حامی با دریافتی ماهانه حداقل 250 هزار تومان است.
وی اظهار داشت: در جزیره کیش در حوزه ترغیب خیران و حامی یابی در سالهای گذشته فعالیت هایی صورت گرفته اما مردم این جزیره به دلیل ناآگاهی از وجود ایتام در این شهر بیشتر به حمایت از ایتام دیگر مناطق محروم اقدام می کردند.
رییس اداره کمیته امداد جزیره کیش خاطرنشان کرد: شهروندان و خیران می توانند هر گونه راهنمایی و اطلاعات لازم برای مشارکت در امور خیرخواهانه را از طریق شماره تلفن های 44433120 و 44431918 اداره کمیته امداد جزیره کیش دریافت کنند.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد