ویژه های خبری

امروز : یکشنبه - ۲۲ - تیر - ۱۳۹۹

دکتر محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش در خصوص فعالیت های بهداشت محیط در خرداد ماه  گفت : نظارت بر فعالیت صنوف تهیه و توزیع مواد خوراکی و انجام بازدیدهای بهداشتی از جمله وظایف و ماموریت های واحد بهداشت محیط این مرکز است که به صورت مستمر انجام می شود.
وی  اعلام کرد در خرداد ماه امسال 827مورد بازدید از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد خوراکی وآرایشی در سطح شهر صورت گرفته  است .
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با تاکید بر اهمیت نظارت بر واحدهای نانوایی در جزیره گفت: این واحدها نقش مهمی در تامین و ارتقای سطح سلامت مردم دارند از این رو در گشت های مشترک و فردی این مراکز توسط بازرسان بهداشت محیط 20مورد نمونه برداری نان در این ماه انجام شد.
دکتر رضانیا تصریح کرد: با افرادی که اقدام به عرضه مواد خوراکی غیربهداشتی می کنند بدون مماشات برخورد قانونی صورت می گیرد.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش اضافه کرد: در بازدیدهای انجام شده تعداد 4 مرکز تهیه و توزیع مواد خوراکی که اصول و مقررات بهداشتی را رعایت نکردند به مراجع قضایی معرفی شدند.18مورد بازدید از مدارس و مهد های کودک ،53مورد صدور صلاحیت بهداشتی،2مورد بررسی آلودگی ناشی از فاضلاب ،21مورد نمونه برداری میکربی از آب آشامیدنی ،از اهم فعالیت های این واحد در خرداد ماه 97بوده است.
دکتر رضانیا با بیان اینکه پنج تیم نظارتی به طور مستقیم کار نظارت و بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی را بر عهده دارند، می‌دهد تصریح کرد: علاوه بر این، شماره تلفن ۰۷۶۴۴۴۲۳۳۱۱ وسامانه  ۱۹۰ آماده دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی  در خصوص مسایل و مشکلات بهداشتی است.
به گفته رئیس مرکز توسعه سلامت کیش، بازدیدهای دوره ای از مراکز توزیع مواد غذایی و خوراکی همچنان ادامه خواهد داشت


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد