ویژه های خبری

امروز : یکشنبه - ۲۲ - تیر - ۱۳۹۹

اسدی زنوز رییس اداره آتش نشانی و ایمنی کیش در خصوص این حریق گفت: این حریق راس ساعت بیست و دو و شش دقیقه سه شنبه 30 مرداد به سامانه 125 اطلاع داده شد و کمتر از 3 دقیقه ، نیروهای ایستگاه شماره یک آتش نشانی به محل حریق حاضر شدند ولی به دلیل احتمال گسترده شدن آتش سوزی، تعدادی از نیروهای ایستگاه شماره سه نیز به آنها ملحق شدند.
وی با بیان اینکه این آتش سوزی به علت اتصالی برق اسپلیت رخ داده، افزود: به محض رسیدن نیروها به این کتابخانه که به شدت دچار دود گرفتگی شده بود، پس از جستجو به یک انباری کوچک کنار کتابخانه روبرو شدیم که کابل اسپلیت از میان تجهیزات و وسایل آتش زا عبور کرده بود و متاسفانه دچار اتصالی و حریق شده بود که پس از اصفاء حریق، به وسیله 8 فن عملیات تخلیه دود انجام شد.
اسدی زنوز اتصالی اسپلیت ها را بیشترین عامل آتش سوزی ها در کیش خواند و اظهار داشت: استاندارد نبودن و 2 تکه بودن کابل‌ها موقع نصب اسپلیت‌ها، بزرگ ترین عامل ایجاد اتصالی برق است. به خاطر نوسان برق اختلاف بار در کمپرسور اسپلیت‌ها ایجاد می‌شود و چون در این لحظه فیوز نمی‌پرد، از هر نقطه ای که کابل 2 تکه باشد، شروع به جرقه زدن می‌کند و به سرعت حریق ایجاد می‌شود.
رئیس آتش نشانی کیش مدت زمان اطفاء و تخلیه دود این حریق را یک ساعت و نیم اعلام کرد.
در این عملیات 9 مامور همراه با تجهیزات، در محل آتش سوزی حضور داشتند.
شایان ذکر است، هفته گذشته نیز یکی از بانک های جزیره و یک واحد مسکونی نیز در جزیره به علت اتصالات کابل اسپلیت دچار حریق شده بودند.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد