ویژه های خبری

امروز : یکشنبه - ۲۲ - تیر - ۱۳۹۹

 سرهنگ رحیم جهانبخش گفت: بهترین ساز و کاری که فشارهای روانی را از دوش پلیس بر می دارد و به او روحیه دوباره می بخشد حمایت از سوی خانواده است.
وی با اشاره به اینکه خانواده رکن و ريشه پايگاه اجتماعي و هر جامعه است،گفت: فرهنگ سازي صحيح و پرورش اين پايگاه با اهميت موجبات رشد و تعالي جامعه و فرهنگ خواهد بود از این رو سعادت فرد و جامعه، تكامل و ترقى انسانها و خانواده ها، پيشرفت جوامع بشرى، سلامت جسم و جان بشر تشنه آزادى، همه و همه به مساله تربيت مربوط مى شود.
فرمانده انتظامی ویژه کیش گفت: بنيان خانواده که مهم ترين عامل در ساختار شخصيت افراد و جلوه اي از رحمانيت پروردگار است بايد همواره چون دژي محکم، در برابر انحرافات، لغزش ها و آسيب هاي اجتماعي تقويت شود و رابطه قلبي و عاطفي ميان زن و شوهر استحکام پيدا کند.
سرهنگ جهانبخش تاکید کرد: يكي از كاركردهاي اصلي خانواده، نقش آن در تربيت فرزندان است كه اگر اين تربيت به شكل ناصحيح انجام شود تاثيرات مخرب بر نوجوان گذاشته و او را به سمت ناهنجاري هاي اجتماعي سوق مي دهد.
وی افزود: عدم وجود روابط صميمي از طرف والدين باعث عدم همسويي با افكار و احساسات شده و نوجوان را براي ارتباط صميمي و بيان احساسات خود به دوستان بيروني مي كشاند و در برخي مواقع در دام افراد ناباب مي افتد.
فرمانده انتظامی ویژه کیش با تاکید بر اینکه پلیس کیش باید نمونه، خوش اخلاق ، شهروند مدار و مبتنی بر ارزش های دینی اسلام باشد افزود: داشتن چنین روحیه ای در نیروهای پلیس تنها با داشتن فضایی آرام در خانه امکان پذیر خواهد بود .
حجت الاسلام بهروز نجفی نيز در اين مراسم گفت: نیروی انتظامی به واسطه مأموریت های ذاتی دارای بیشترین ارتباط با مردم بوده و هست،بنابراین نوع برخورد و رفتار با مردم بسیار حائز اهمیت است، همواره باید اخلاق مداری و برخورد شایسته با مردم رویکرد کارکنان ناجا باشد.
وی ویژگی های فردی در سه محور اعتقادی، اخلاقی و رفتاری را معرفی و بیان کرد: خداباوری، معادباوری، خودباوری،نبوت ،ولایت مداری ،ولایت باوری ،احساس حضور دائمی در محضر خداوند از ویژگی های فردی از منظر اعتقادی است.
حجت الاسلام نجفي با اشاره به ویژگی های اخلاقی گفت: تقوا، تقید به انجام واجبات، ترک محرمات، اهتمام به انجام مستحبات و ترک مکروهات، توکل و اطمینان به خدا در تمام امور از ویژگی های فردی از بعد اخلاقی است.
رئیس عقیدتی و سیاسی فرماندهی انتظامی ویژه کیش برای یک پلیس اسلامی، ویژگی های اجتماعی را نیز معرفی و بیان کرد: مردم داری، خوش اخلاقی، امر به معروف و نهی از منکر، رعایت حقوق مردم در تمام زمینه ها ، وفای به عهد از ویژگی های اجتماعی پلیس در جامعه باید باشد.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد