ویژه های خبری

امروز : شنبه - ۱۰ - اسفند - ۱۳۹۸

دیابت یک بیماری ناشی از اختلال در سوخت‌وساز بدن است که موجب افزایش قند خون فرد شده و مشکلاتی را برای بیمار به دنبال دارد
در همین راستا و در ادامه برنامه های آموزشی برای افراد مبتلا به دیابت یک دوره کلاس آموزشی با موضوع تغذیه در مرکز سلامت جامع بوعلی کیش برگزار شد.
در این کلاس آموزشی ، بیتا ابراهیمی کارشناس تغذیه مرکز توسعه سلامت کیش، با بیان اینکه رژیم غذایی برنامه ریزی شده، کنترل دیابت و کاهش وزن مهمترین عوامل پیشگیری از دیابت هستند. اظهار داشت: تغذیه، ورزش، کنترل استرس، مصرف دارو، اندازه گیری مداوم قند خون، آموزش صحیح و مصرف ۶ وعده غذایی کم حجم شامل سه وعده اصلی و سه میان وعده، استفاده از سبزیجات همراه هر وعده غذایی، محدودیت در مصرف غذاهای پرچرب و پر نمک، کاهش مصرف قندهای ساده، مصرف نانهای سبوس دار و ...  از جمله نکات مهم در تغذیه افراد دیابتی است.
وی شایع‌ترین عوامل بیماری دیابت را مصرف دخانیات، چاقی، کم‌تحرکی و رژیم غذایی نامناسب دانست و اظهار داشت: اصلاح سبک زندگی عامل بسیار مهمی در پیشگیری از این بیماری خاموش (دیابت) است.
شایان ذکر است مورخ 20 دیماه 97از ساعت 12الی13یک دوره کلاس آموزشی با موضوع فشارخون و عوارض آن درسالن شهید همت  مرکز سلامت جامع بوعلی برگزار خواهد شد.مدرس این دوره سرکار خانم دکتر ستاریان پزشک این مرکز است.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد