کد خبر : 5957

دیابت یک بیماری ناشی از اختلال در سوخت‌وساز بدن است که موجب افزایش قند خون فرد شده و مشکلاتی را برای بیمار به دنبال دارد
در همین راستا و در ادامه برنامه های آموزشی برای افراد مبتلا به دیابت یک دوره کلاس آموزشی با موضوع تغذیه در مرکز سلامت جامع بوعلی کیش برگزار شد.
در این کلاس آموزشی ، بیتا ابراهیمی کارشناس تغذیه مرکز توسعه سلامت کیش، با بیان اینکه رژیم غذایی برنامه ریزی شده، کنترل دیابت و کاهش وزن مهمترین عوامل پیشگیری از دیابت هستند. اظهار داشت: تغذیه، ورزش، کنترل استرس، مصرف دارو، اندازه گیری مداوم قند خون، آموزش صحیح و مصرف ۶ وعده غذایی کم حجم شامل سه وعده اصلی و سه میان وعده، استفاده از سبزیجات همراه هر وعده غذایی، محدودیت در مصرف غذاهای پرچرب و پر نمک، کاهش مصرف قندهای ساده، مصرف نانهای سبوس دار و ...  از جمله نکات مهم در تغذیه افراد دیابتی است.
وی شایع‌ترین عوامل بیماری دیابت را مصرف دخانیات، چاقی، کم‌تحرکی و رژیم غذایی نامناسب دانست و اظهار داشت: اصلاح سبک زندگی عامل بسیار مهمی در پیشگیری از این بیماری خاموش (دیابت) است.
شایان ذکر است مورخ 20 دیماه 97از ساعت 12الی13یک دوره کلاس آموزشی با موضوع فشارخون و عوارض آن درسالن شهید همت  مرکز سلامت جامع بوعلی برگزار خواهد شد.مدرس این دوره سرکار خانم دکتر ستاریان پزشک این مرکز است.