ویژه های خبری

امروز : شنبه - ۱۸ - مرداد - ۱۳۹۹
در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا میان اقشار مختلف جامعه مطرح شد:

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش؛ محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت و سخنگوی شورای سلامت کیش از اسفند 98 تا فروردین سال جاری از 51 مورد نمونه‌برداری از آب، 36 مورد از نان، 5 مورد از مواد غذایی، 311 مورد کلرسنجی از آب‌آشامیدنی، 1484 مورد اندازه‌گیری (دما، روغن، نمک) توسط تجهیزات پرتابلی در سطح جزیره کیش خبر داد و گفت: در دو ماه گذشته 9هزار و 197 کیلومواد غذایی غیرقابل مصرف جمع‌آوری و معدوم شده است.

رضانیا افزود: از اسفند 98 تا فروردین سال جاری 6 واحد متخلف به‌دلیل رعایت نکردن ضوابط بهداشتی پلمپ شدهاست.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با بیان این‌که از آغاز شیوع ویروس کرونا در سطح جزیره، این مرکز بر نحوه ضدعفونی کردن اماکن عمومی و رعایت ضوابط بهداشتی از سوی ساکنین کیش نظارت داشتن، عنوان کرد: به‌منظور حفظ سلامت اقشار مختلف جامعه، نظارت بر رعایت ضوابط بهداشت محیط با جدیت تمام و به‌صورت شبانه‌روزی در کیش انجام می‌شود.

رضانیا بر لزوم اهمیت آموزش‌های فردی در صنوف، توزیع بروشورهای آموزشی و بهداشتی درخصوص کرونا ویروس اشاره داشت و گفت: ساکنین جزیره کیش موقع خرید به تاریخ تولید و انقضای مواد غذایی دقت کرده و درصورت مشاهده هرگونه مغایرت موارد را به سامانه 190 اطلاع دهند.

گفتنی است ساکنین جزیره کیش در زمان ضد عفونی و گندزایی سرویس‌های بهداشتی داخل منزل، درب، پنجره‌ها و راهروها را باز کنند تا گردش هوا در آن زمان وجود داشته باشد.

 


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد