ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه - ۱۵ - مرداد - ۱۳۹۹
مصوبات بیستمین جلسه شورای سلامت کیش به منظور پیشگیری و مقابله با بیماری کووید ۱۹ ابلاغ شد:

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت و سخنگوی شورای سلامت کیش از ممنوعیت برگزاری هر گونه همایش، نمایشگاه، مجامع، گرد همایی ها، مراسم های عقد، عروسی، جشن تولد و عزاداری و کنسرت ها به علت شرایط ویژه منطقه آزاد کیش تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: با توجه به این که بازگشایی مهدکودک ها از یکم تیر در مناطق سفید مصوب شده بود، همچنان ممنوع می باشد.

رضانیا با بیان این که تمام دستگاه های اجرایی مستقر در منطقه آزاد کیش باید نسبت به لغو ماموریت های خود اقدام کنند افزود: آن دسته از پرسنل اداری و سازمانی که به مرخصی و ماموریت اجباری می روند پس از بازگشت به کیش به مدت پنج روز در قرنطینه بوده و بعد از انجام تست در صورت منفی بودن می توانند در محل کار خود حضور داشته باشند. 

وی در ادامه تصریح کرد: افراد دارای بیماری کووید ۱۹ باید ۲۱ روز بدون احتساب مرخصی استحقاقی در قرنطینه به سر ببرند.

سخنگوی شورای سلامت کیش در خصوص حضور پرسنل هایی که دارای"بیماری زمینه ای و همچنین زنان باردار" در محل کار اظهار داشت: مدیران مکلف هستند تمهیدات لازم در خصوص دور کاری و مرخصی افراد یاد شده در نظر بگيرند. 

محمدرضا رضانیا بر ضرورت اعمال محدودیت در سفرهای دریایی به مقصد کیش عنوان کرد: برنامه ریزی و چگونگی اجرای آن توسط کمیته نظارت ستاد بحران تصمیم گیری و اعلام خواهد شد.

رضانیا خاطر نشان کرد: تمام دستگاه های اجرایی، سازمان ها، ادارات، نهادها، بانک ها،موسسات بیمه، دفاتر اسناد رسمی و اصناف مکلف به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی می باشند و به هیچ عنوان به مراجعه کنند گان فاقد ماسک خدمات ارائه نخواهد شد و مسئولیت اجرای این مصوبه بر عهده مدیران مراکز مربوطه می باشد. 

گفتنی است در این جلسه مصوب شد؛ تمام ایر لاین ها و شرکت های هواپیمایی موظف هستند نسبت به تهیه پکیج های  بهداشتی برای مسافرین خود شامل ماسک و ژل ضدعفونی کننده اقدام کنند و همچنین نظارت بر استفاده از ماسک در طول پرواز بر عهده پرسنل و گروه پروازی بوده و در صورت اعلام موارد تخلف با آنان برخورد قانونی خواهد شد.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد