ویژه های خبری

امروز : شنبه - ۱۰ - آبان - ۱۳۹۹
دکتر رضانیا سخنگوی شورای سلامت جزیره کیش

به گزارش صبح کیش، دکتر محمدرضا رضانیا در نشست سازمان منطقه آزاد کیش و روسای بانک ها و موسسات مالی خسارات ناشی از شیوع بیماری کرونا را بالغ بر ده برابر نسبت به زمان آغاز این بیماری عنوان کرد.
وی افزود: تاکنون برای ریشه کن شدن این بیماری راه کاری ارائه نشده ولی تنها راه پیشگیری از شیوع بیماری کرونا رعایت ضوابط بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی است که در کوتاه مدت طراحی و اجرایی شده است.
دکتر رضانیا افزود: براساس غربالگری های انجام شده درکیش، تا کنون ۱۲۸۰ نفر به این بیماری مبتلا شدند و 12 نفر از مبتلایان جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به میزان آمار کشور و جهانی پایین تر است. 
وی افزود: این موضوع نشان دهنده ارائه خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت توسط کادر درمان و دستگاه های اجرایی مستقر در این منطقه است.
دکتر رضانیا مراجعات حضوری مردم به بانک ها و موسسات مالی را در شیوع بیماری کرونا موثر دانست و گفت: برخی اماکن از ریسک بالایی برای انتقال بیماری برخوردارند. بنابراین رعایت ضوابط بهداشتی از جمله حفظ فاصله گذاری اجتماعی در بانک ها و موسسات مالی الزامی است.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش افزود: اکثر بانک ها و موسسات مالی نظارت دقیق بر رعایت ضوابط بهداشتی در مجموعه های خود دارند، اما برخی نیز به این موضوع بی توجهی می کنند که بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا بی اهمیت شمردن ضوابط بهداشتی جرم محسوب شده و پیگرد قانونی دارد.
مصطفی خانزادی معاون عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش نیز بر ضرورت نقش بانک ها در حفظ سلامت اقشار مختلف جامعه، و رونق اقتصادی در جزیره کیش تاکید کرد و گفت: مجموعه بانک ها و موسسات مالی به عنوان جایگاه های توسعه یافته اقتصادی باید همراه و همدل با دیگر مدافعان سلامت در رعایت و اجرای ضوابط بهداشتی با هدف فرهنگ سازی میان مردم در این امر مهم پیشگام باشند.
افزایش سقف تراکنش ها به ۱۵میلیون تومان، استعلام های بانکی، عدم گردش وجوه نقدی، کاهش نیروی انسانی و ساعت کاری و سایر خدمات آنلاین بانک ها و موسسات مالی از جمله مباحثی بود که در نشست هم اندیشی روسا و نمایندگان بانک ها و موسسات مالی با سازمان منطقه آزاد کیش مطرح شد.

نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد