ویژه های خبری

امروز : شنبه - ۴ - بهمن - ۱۳۹۹

به گزارش صبح کیش به نقل از کیشوندنیوز، عصر روز پنجشنبه ۸ آبان تفاهم نامه همکاری بین شرکت عمران، آب و خدمات کیش و شرکت اسنپ به امضا رسید.

مدیرعامل شرکت عمران ، آب و خدمات کیش در این مراسم عنوان کرد: با توجه به شرایط عمومی جزیره زیبای کیش و نیاز به استفاده از امکانات روز دنیا در بحث حمل و نقل عمومی، بعد از چندین ماه تحقیق مطالعه و بررسی موضوعات مختلف در حوزه حمل و نقل و مذاکره با شرکت‌های تاکسی اینترنتی متعدد، جمع‌بندی نهایی و بررسی‌های نهایی منتج به این شد که تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت اسنپ به امضا برسانیم و شرکت اسنپ فعالیتش را در جزیره زیبای کیش آغاز می‌کند.

وی افزود: شرکت اسنپ در کوتاه‌ترین زمان ممکن فعالیت خود را استارت زده که بتوانیم بهترین خدمات را به مردم ارائه دهیم.

ابوالفضل طیبی با عنوان اینکه اسنپ با تمام توان و امکانات وارد کیش می‌شود اظهار داشت: ورود تاکسی اینترنتی و اسنپ با اولویت اول و آخر استفاده از پتانسیل تاکسی‌های جزیره می‌باشد که قرار است با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته با این شرکت خدمات ویژه‌ای را به راننده‌های تاکسی‌ها ارائه دهند.

وی درباره وضعیت آژانس‌های فعال در جزیره گفت: فعالیت آژانس‌های مستقر در جزیره منافاتی با سرویس اسنپ ندارد و همانند دیگر شهرها که آژانس‌ها فعال هستند به فعالیت خود ادامه می‌دهند، قرار نیست که اسنپ آژانس باشد، در واقع نرم افزاری است با همان کارکرد در سرزمین اصلی که در حوزه حمل و نقل نیز فعالیت دارد.

طیبی ادامه داد: تاکسی‌داران تنها با داشتن یک گوشی هوشمند می‌توانند فعالیت خود را در این شبکه آغاز کنند.

مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات بیان کرد: تعرفه کرایه‌ها تغییری نکرده و فعلاً طبق نرخ عمل می‌کنیم، هزینه خدمات با نرم افزار اسنپ پس از مشخص نمودن مبدا و مقصد تعیین می‌گردد که با توجه به نوع خودرو، شرایط آب و هوایی و شهر خدمات دهنده متغییر می‌باشد، تمام اینها در کمیسیون‌هایی مطرح و کارشناسی شده و طی روزهای آتی اعلام خواهد شد.

ابوالفضل طیبی در خصوص ساماندهی حمل و نقل عمومی نیز اظهار داشت: در طول چند روز گذشته بحث ساماندهی حمل و نقل عمومی در دستور کار شرکت عمران قرار گرفته است، تمامی ماشین‌های حمل و نقل عمومی که در سطح جزیره در حال سرویس دهی هستند اعم از مسافربرهای شخصی، ترانسفر فرودگاه، هتلی و گردشگری باید تحت نظر و با مجوز مدیریت حمل و نقل که در شرکت عمران مستقر است فعالیت کنند و همگی آنها باید دارای جی پی اس باشند تا آنلاین و به صورت مستمر رصد شوند.

استفاده ۳۰ میلیون کاربر از اسنپ

مدیرعامل شرکت اسنپ در این جلسه بیان کرد: شرکت اسنپ در حدود ۱۷۰ شهر با ۳۰ میلیون کاربر فعالیت دارد، رکورد ۲میلیون سفر در طول روز را داریم و حضور ما در کیش نشان دهنده این است که همچنان دنبال توسعه هستیم.

وی افزود: اسنپ در بین مردم با سرویس حمل حمل و نقل عمومی شناخته شده و اکنون در کنار حمل و نقل خدمات دیگری نیز به مردم ارائه می دهد.

محمد خلج قاسم‌آبادی افزود: در جزیره کیش نیر تاکنون سرویس اسنپ تریپ برای هتل‌ها فعال بود و از این پس سرویس حمل و نقل عمومی نیز شامل دیگر خدمات در کیش می‌شود و در آینده به‌دنبال خدمات دیگر در کنار حمل و نقل نیز خواهیم بود.

وی عنوان کرد: بسیار خرسندیم که شرکت عمران آب و خدمات، شرکت اسنپ را برای ارائه خدمات حمل و نقل هوشمند جزیره کیش انتخاب کرد، حضور ما در اینجا نشان دهنده این است که به‌دنبال توسعه جغرافیایی هستیم تا تمام مردم بتوانند از خدمات مطلوب استفاده کنند و ما با تمام توان و ظرفیت خود برای ارائه بهترین سرویس چه مسافر و چه راننده تلاش خواهیم کرد.

در پایان این مراسم تفاهم نامه بین شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش و شرکت اسنپ به امضا رسید.