ویژه های خبری

امروز : سه شنبه - ۳۱ - فروردین - ۱۴۰۰

به گزارش صبح کیش، سرگرد " داود سعدی " در تشریح جزئیات این خبر به همه مردم عزیز هشدار داد: در طول ايام سال به ویژه در تعطيلات مناسبتی، چنانچه فردي با شما تماس و تحت عنوان برنده شدن در قرعه کشي قصد هدايت شما به دستگاه خودپرداز به بهانه دريافت جايزه نقدي را نمود قطعاً فرد تماس گيرنده کلاهبردار بوده و هرگز به درخواست هاي او اعتماد نکنيد.

- به پيامک هاي ارسالي مشکوک به هيچ عنوان توجه نکنيد و اطلاعات مربوط به حساب خودتان را بصورت تلفني و يا پيامکي در اختيار هيچ فردي قرار ندهيد.

- اگر قرار است هرگونه وجهي از طرف شخص ديگري به کارت بانکي شما واريز گردد، لازم نيست شما به دستگاه خودپرداز مراجعه نماييد. با ارائه شماره کارت و يا شماره حساب و بدون حضور شما انتقال وجه صورت خواهد گرفت.

- افراد بيسواد از دادن کارت عابر بانک خود و رمز آن به افراد ناشناس جهت دريافت وجه و يا انتقال وجه به منظور جلوگيري از سوءاستفاده هاي بعدي خودداري نمايند.

- اطلاعات مربوط به شماره حساب، شماره كارت، کد اعتبار سنجي (cvv2)، رمز اول يا دوم كارت بانكي خود را از طريق تلفن يا پيامك در اختيار هيچ كس قرار ندهيد.

- به هشدارهايي که در اغلب خودپردازها توسط بانک هاي مختلف ارائه مي شود حتماً دقت فرماييد. پس مراقب كلاهبرداران تلفني و پيامکي باشيد.

- در خصوص استفاده از کارت هاي بانکي لازم است هنگام استفاده از کارت خوان از فروشنده بخواهيد دستگاه را در اختيار شما قرار دهد تا خودتان رمز را وارد کنيد زيرا اطلاعات شخصي شما متعلق به خود شما بوده و بايد در حفظ آن بکوشيد.

- به هيچ عنوان کارت بانکي خود را حتي بدون رمز در اختيار افراد ناشناس قرار ندهيد زيرا کپي برداري از اطلاعات مغناطيسي آن امکان پذير است.