ویژه های خبری

امروز : سه شنبه - ۱۴ - تیر - ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، شقایق کهورزاده با اشاره به شعار امسال سازمان بهزيستی با نام هوشمندسازی، محله محوری، سلامت اجتماعی در خانواده است گفت: سكونت حداكثر پنج سال در كيش يكی از شرايط براي بهره مندی از خدمات بهزيستی در جزيره کیش است.

کهورزاده گفت: دو قشر زنان سرپرست خانواده و معلولان افرادی هستند كه تحت پوشش خدمات سازمان بهزيستی قرار دارند.

وی گفت:زنان سرپرست خانوار به دلیل فوت یا طلاق همسر و معلولان نیز براساس نوع و شدت معلولیت تحت پوشش خدمات سازمان بهزیستی قرار می‌گیرند.

رئیس اداره بهزیستی کیش با اشاره به اينكه خدمات به معلولان به تناسب شدت معلولیت متفاوت است گفت: هزینه نگهداری و پرستاری در منزل براي معلولان شديد و خيلی شديد از اين ماه به سقف یک میلیون تومان رسیده است.

وی با اشاره به اينكه سازمان بهزيستی دولتی است و با حمايت خيرين اداره می شود گفت: خدمات بهزیستی در کیش همانند شهر‌های دیگر است و تنها تفاوتی كه در جزيره كيش است خدمات به خانواده های دارای دومعلول است.

كهورزاده با اشاره به مشكل مسكن خانواده های دارای دو معلول در كيش گفت: به دليل نبود نمايندگی بنیاد مستضعفان در جزيره و اينكه سازمان بهزيستی زمينی ندارد كه بخواهد در اختيار اين خانواده ها قرار دهد، خانواده های دارای دو معلول دچار مشكل مسكن شده اند.

وی افزود: در سراسر كشور مراكز سالمندان و شبانه روزی و مراكز روزانه بحث تزريق واكسن كرونا انجام شده است .

كهورزاده گفت: برای کادر فعاليت درمانی مانند كار درمان، گفتار درمان و بینایی سنج تزريق واكسن كرونا انجام شده است و معلولان دارای بیماری خاص، ام اس و معلوليت شديد نیز برنامه ريزی شده تا بتوانند واکسن کرونا دریافت کنند.