ویژه های خبری

امروز : دوشنبه - ۲۰ - مرداد - ۱۳۹۹

 

نخستین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور ائمه جمعه و جماعت کیش برگزار شد.سرهنگ جهان دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر با اشاره به گسترش تمایل مصرف نوجوانان و جوانان به مصرف مواد دخانی و افیونی گفت: روشنگری قشر جوان ، کنترل و نظارت خانواده ها ،اجرای برنامه های فرهنگی متنوع و در پیشگیری از افزایش تمایل جوانان به مصرف مواد مخدر موثر است.
وی افزود:  کنترل مبادی ورودی برای جلوگیری از ورود مواد مخدر و مشروبات الکلی به کیش راهکار مناسبی برای کاهش مصرف مواد مخدر است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از رایزنی ها و توافق خرید دو دستگاه ایکس ری برای کنترل مبادی ورودی بندرگاه و فرودگاه خبردادو گفت: با نصب این دو دستگاه ، بار تمامی خودرو ها و عابران ورودی به کیش نیز کنترل می شود و تقریبا امکان ورود مواد مخدر و مشروبات الکلی به کیش صفر خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی امام جمعه کیش نیز در این نشست تبلیغات مناسب شامل ساخت کلیپ های جذاب ، برنامه ریزی برای تفریح مناسب جوانان و امکان استفاده جوانان از همه امکانات تفریحی ، فرهنگی و سرگرم کننده و همکاری همه جانبه ادارات و نهادها با شورای  هماهنگی مبارزه با مواد مخدر را از راهکارهای جلوگیری از گسترش مصرف مواد مخدر در کیش برشمرد.
وی افزود: یکی از مراکز مهم تبلیغات مساجد هستند چراکه مساجد همواره کانون فعالیت های فرهنگی و موثر بوده است و با اجرای برنامه های جذاب و غنی در مساجد ، جوانان بیش از پیش به سمت مساجد جذب می شوند .
ائمه جماعت مساجد کیش هم در این نشست دو ساعته خواستار توجه جدی همه مسئولان کیش ، همکاری همه جانبه با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و غنی سازی فعالیت های فرهنگی  شدند و برای مشارکت در اجرای برنامه های متنوع فرهنگی  و روشنگرانه در مساجد اعلام آمادگی کردند.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد