ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه - ۶ - بهمن - ۱۴۰۰
سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در جمع کارگران شرکت عمران، آب و خدمات کیش گفت:

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، کارگران شرکت عمران و خدمات کیش امروز به منظور دریافت مطالبات خود مطابق قانون کار مقابل سازمان منطقه آزاد کیش حاضر شدند.

محمد رضا نوایی لواسانی سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش و عبدالنبی شرفی مدیر عامل شرکت عمران وخدمات در جمع کارگران حضور یافتند.

کارگران کیش از ناهماهنگی حقوق و مزایا، محاسبه شدن ناقص بیمه سنوات کاری، نبود مکان مناسب برای استراحت و اسکان و برخورد نامناسب برخی پیمانکاران و مسئولان گلایه‌مند بودند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با حضور در جمع کارگران با شنیدن صحبت‌ها و درخواست‌های کارگران با ابراز شرمساری از وضع موجود، گفت: کمبود منابع و مصوبات قانونی اجازه تبدیل وضعیت کارگران را به نیرو‌های رسمی نمی‌دهد، اما پس از بررسی سوابق کاری کارگران و تکمیل پرونده آنان تا یک ماه و نیم آینده حقوق و مزایای کارگران بر اساس قانون کار محاسبه و پرداخت می‌شود.

محمدرضا نوایی لواسانی گفت: با محاسبه حقوق و مزایای کارگران مطابق قانون کار حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد به دریافتی کارگران افزوده خواهد شد.

لواسانی خاطر نشان کرد: مهمان سرا‌هایی برای پذیرایی از خانواده‌های کارگران در نظر گرفته شده است و با ساماندهی آنان بنا بر اولویت نام نویسی به صورت موقت در اختیار کارگران و خانواده‌های آنان قرار می‌گیرد تا بتوانند چند روزی در سال با خانواده‌های خود در این مهمانسرا‌ها اقامت کنند.

وی گفت: احداث درمانگاه تامین اجتماعی برای ارائه خدمات درمانی به کارگران و اقشار مختلف مردم در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش است و معاونت‌های عمرانی و زیربنایی و فرنگی و اجتماعی با جدیت امور محوله را پیگیری می‌کنند.