ویژه های خبری

امروز : پنجشنبه - ۲۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۱
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کیش گفت:

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش مهدی توانگر اظهار داشت: هم اکنون در این جزیره ۱۱ دستگاه دوربین ثبت تخلف وجود دارد که ۶ مورد از آنها فعال است.
وی اضافه کرد: بر اساس مصوبات شورای ترافیک جزیره شرکت عمران، آب و خدمات باید به منظور فعال سازی پنج دوربین غیر فعال و نصب ۱۲ دوربین تخلف سنج دیگر جهت ارتقای سطح فرهنگ ترافیک و حفظ آن به عنوان جاذبه گردشگری جزیره اقدام کند.
رییس پلیس راهور کیش با راه اندازی این دوربین ها تعداد انها به ۲۳ دستگاه می رسد یادآور شد: همچنین مقرر شده جهت کنترل بیشتر تختلفات اتاق مانیتورینگ نیز در این پلیس از سوی شرکت عمران، آب و خدمات راه اندازی شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون پیمانکار این طرح از سوی شرکت عمران، آب و خدمات انتحاب شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
حرکت خودروها برابر با سرعت اعلامی تابلوهای نصب شده، اجبار استفاده از کمربند ایمنی برای تمام سرنشین‌ها، استفاده از چراغ راهنما قبل از رسیدن به میدان، است کامل خودرو در زمان عبور عابر پیاده، رانندگی بین خطوط، استفاده از راهنما برای تغییر حرکت از یک خط به خط دیگر از جمله قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش است.
رعایت تمام قوانین راهنمایی و رانندگی در جزیره کیش اجباری بوده و در صورت بروز تخلف، جرایم به صورت مکانیزه با استفاده از دوربین های سطح معابر ثبت می‌شود.
جزیره کیش یکی از چهار مناطق گردشگر پذیر جنوب غرب آسیا بوده که همه ساله حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر گردشگر پذیرش می‌کرد که در سال گذشته به علت شیوه ویروس کرونا به حداقل ممکن رسیده است./ایرنا