ویژه های خبری

امروز : پنجشنبه - ۲۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۱
رییس پلیس راهور جزیره گفت:

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش،سرهنگ مهدی توانگر اظهار داشت: امسال در این جزیره وقوع تصادف سه درصد و تصادفات جرحی یک درصد و تصادفات خسارتی سه درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه وقوع تصادفات منجر به فوت در این مدت در مقایسه با ۹ ماه ۱۳۹۹ تغییر نداشته است یادآور شد: این روند توجه نسبت به این حوزه را دو چندان می کند که لازم است کیشوندان و مردم بیشتر نسبت به رعایت فرهنگ ترافیکی به عنوان یک جاذبه گردشگری احتمام داشته باشند.

سرهنگ توانگر ادامه داد: با توجه اینکه بر اساس بررسی های صورت گرفته در چند مدت اخیر کیشوندان سهم مقصر ۵۵ درصد از تصادف های رخ داده در جزیره دارند که برای رفع این مساله ساکنان کیش باید پیشگام رعایت قوانین و مقررات باشند.

حرکت خودروها برابر با سرعت اعلامی تابلوهای نصب شده، اجبار استفاده از کمربند ایمنی برای تمام سرنشین‌ها، استفاده از چراغ راهنما قبل از رسیدن به میدان، است کامل خودرو در زمان عبور عابر پیاده، رانندگی بین خطوط، استفاده از راهنما برای تغییر حرکت از یک خط به خط دیگر از جمله قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش است.

رعایت تمام قوانین راهنمایی و رانندگی در جزیره کیش اجباری بوده و در صورت بروز تخلف، جرایم به صورت مکانیزه با استفاده از دوربین های سطح معابر ثبت می‌شود./ایرنا