ویژه های خبری

امروز : دوشنبه - ۲۰ - مرداد - ۱۳۹۹

 دکتر رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش  با بيان اينكه سرشماری جمعیت شهری کیش، در‌‌ راستای اجرای برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت انجام می‌شود گفت: از شهروندان تقاضا می‌کنیم با ماموران سرشماری همکاری کنند.
وي با تاکید بر اهمیت جمع‌ آوری اطلاعات خانوارها برای برنامه‌ ریزی در حوزه سلامت، اظهار کرد: در طرح سرشماری جمعیت شهری کیش، ماموران سرشماری با مراجعه خانه‌ به‌ خانه، اطلاعات هویتی، سن، تحصیلات، بیمه پایه و...  افراد خانواده را ثبت می‌کنند.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: در برنامه‌ ریزی سلامت آمار سرشماری مهم است و در واقع در اولین گام ارائه خدمات، شناسایی جمعیت هر نقطه و مشخصات بهداشتی خانوارها ضرورت دارد. لذا از شهروندان خواهش می‌کنیم که در ارائه اطلاعات خود دقیق و حساس باشند.
دکتر رضانیا  با هشدار در خصوص احتمال سوء‌ استفاده برخی افراد از اجراي اين طرح و مراجعه به منزل شهروندان با عنوان مامور سرشماری تاکید کرد: ماموران سرشماری کارت شناسایی با مُهر و امضای تایید‌ شده این مرکز را به همراه دارن و شهروندان می‌توانند فرم‌ها و کارت شناسایی ماموران سرشماری را به دقت بررسی کرده و سپس همکاری کنند.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش افزود: با توجه به ضرورت پیاده‌ سازی نظام یکپارچه سلامت، اتباع خارجی ساکن در کیش هم سرشماری می‌شوند و هم از خدمات سلامت و بهداشت رایگان بهره‌مند می شوند.
لازم به ذکر است، از الزامات برنامه‌های پیشگیرانه، ارائه خدمات یکسان به تمام افراد ساکن در هر نقطه از شهر، اعم از اتباع ایرانی و خارجی است که این موضوع سبب کاهش هزینه‌های سلامت، درمان و برقراری عدالت در سلامت هم می‌شود.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد