ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه - ۲۶ - مرداد - ۱۴۰۱

🔷7:16 مدیر هلال احمر هرمزگان: امدادرسانی انجام شده و در حال حاضر دیگر هیچ فردی زیر آوار نیست‌.

🔶7:15 ؛ خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور:  تمام امکانات برای رسیدگی به وضعیت مجروحان بسیج شده است.

🔷7:13 ؛ سلحشور مدیرعامل هلال‌احمر هرمزگان:عملیات جستجو و نجات تمام شده است و اسکان اضطراری مردم آغاز شده است.  در حال توزیع چادر و اقلام امدادی هستیم.

🔶6:37 ؛ زلزله های هرمزگان تاکنون ۳۹ مجروح در روستای سایه خوش بندرلنگه بر جای گذاشته است.

🔷6:05 ؛ آزمون سراسری شنبه ١١ تیر برگزار می شود. رییس ستاد مدیریت بحران اعلام کرد:تمهیدات لازم برای برپایی کنکور اندیشیده شده است.

🔶6:02 ؛ ستاد مدیریت بحران اعلام کرد : شنبه ١١ تیر تمام ادارات و نهادهای مستقر در منطقه آزاد کیش، بانک ها و دانشگاه ها تعطیل اند. یگان های نظامی، انتظامی ( بخش عملیاتی )، امنیتی، امدادی، بهداشت و درمان، اورژانس، آتش نشانی و آب و برق ( بخش عملیاتی )، از این مصوبه مستثنی هستند.

🔷6:00 ؛ تعطیلی کنسرت ها و جنگ های شبانه کیش؛ پیرو تصمیمات اتخاذ شده در ستاد بحران کیش، به اطلاع  كيشوندان و گردشگران گرامي مي رساند: با توجه به زمین لرزه های استان هرمزگان و ایجاد پس لرزه در جزیره کیش ، کنسرت ها و جنگ های شبانه کیش تا صبح روز یکشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ تعطيل اعلام مي گردد. در صورت تغییر شرایط مجدداً تصمیم گیری و اطلاع رسانی خواهد شد.

🔶5:46 ؛ تعداد فوتی‌های زمین‌لرزه‌های هرمزگان به ۵ نفر افزایش یافت. ۱۲ نفر نیز در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.

🔷5:40 ؛ مرادزاده فرماندار شهرستان بندرلنگه: تعداد جان باختگان زلزله‌های بامداد امروز هرمزگان به ۴ نفر رسیده است.

🔶5:05 ؛ مدیر هلال احمر هرمزگان: گروه‌های امدادی و مسئولان مربوطه در مناطق حادثه‌دیده اصلی حضور دارند‌. ۱۲ روستا خسارت دیده‌اند اما وضعیت‌شان بهتر از روستای سایه‌خوش است.

🔷4:55 ؛ ‌استاندار هرمزگان: شهرهای بزرگ خسارت گسترده نداشتند. مردم در خانه نمانند و آرامش خود را حفظ کنند. تیم‌های مربوطه در حال وصل‌کردن برق‌ مناطق هستند. در شهرهای بزرگ خسارت گسترده نداشتیم. در حال حاضر نگرانی ما افراد زیر آوار در روستاهاست.

🔶4:20 ؛ ۲ دقیقه پس از دومین زلزله، زمین‌لرزه‌ای ۶.۳ ریشتری برای بار سوم هرمزگان را لرزاند!

🔷4:15 ؛ بازهم هرمزگان ۶.۱ ریشتری لرزید؛ دقایقی قبل بازهم هرمزگان ۶.۱ ریشتری لرزید.محل وقوع‌ زلزله اینبار مرز خليج فارس، هرمزگان و جزيره قشم  - حوالی كنگ(هرمزگان) در عمق زمین‌لرزه: 28 کیلومتر بود

🔶4:10 ؛مدیر هلال احمر هرمزگان: روستای سایه‌خوش با بیش از ۳۰۰ خانوار، کانون اصلی زمین‌لرزه بوده که بیشترین خسارت‌ها برای همین منطقه است.

🔷4:04 ؛ پس از زمین‌لرزه بزرگ‌۶.۱ ریشتری در هرمزگان که تاکنون به فوت ۳ نفر از هموطنانمان انجامیده، گزارشهای رسمی حاکیست که دست‌کم ۱۲ زلزله بالای ۴ ریشتری نیز مجدداً این استان را لرزانده است.

🔶3:58 ؛ برق در مناطقی قطع شده که در صدد وصل برق هم هستیم؛ محور مواصلاتی بندرخمیر به بندرلنگه نیز بر اثر ریزش کوه مسدود است و تلاش برای بازگشایی مسیر در دستور کار قرار گرفته است.

🔷3:55 ؛ مهرداد حسن‌زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در گفتگو با تسنیم: در بررسی‌های اولیه متاسفانه 3 نفر در زیر آوار این زلزله جان باختند و 8 نفر مصدوم شده‌اند، اطلاعات تکمیلی در این زمینه به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

🔶3:44 ؛ مختار سلحشور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفته است: کانون اصلی این زلزله روستای سایه خوش از توابع شهرستان بندرلنگه است و 5 تیم ارزیاب نیز به مناطق متاثر از زلزله اعزام شده‌اند.

🔷3:43 ؛ فرشیدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان نیز گفت: بیمارستان‌های استان کاملاً در حالت آماده باش هستند. تمامی نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی و کادر بهداشت و درمان آماده خدمات رسانی به مردم زلزله زده هستند و جلسه اضطراری مدیریت درمان دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شده است.

🔶3:41 ؛ طبق گزارش‌های رسمی اولیه، تاکنون ۳ نفر در زمین‌لرزه ۶.۱ ریشتری هرمزگان کشته و ۱۹ نفر زخمی شده‌اند.

🔷3:21 ؛ بیانبانرو، عضو شورای اسلامی روستای سایه خوش: تاکنون اجساد سه نفر را از آوار بیرون آورده ایم و اکثر منازل روستای سایه خوش از توابع شهرستان بندرلنگه نیز تخریب شده است. وی جمعیت این روستا را ۱۶۰۰ نفر دانست.