ویژه های خبری

امروز : دوشنبه - ۱۱ - اسفند - ۱۳۹۹

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش،معاون عمرانی و زیر بنایی اسبق سازمان منطقه آزاد کیش در نامه‌ای به اظهارات امام جمعه کیش واکنش نشان داد.
 
حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای حسن زاده، امام جمعه کیش؛ در اظهاراتی نسبت به توسعه زیرساخت های جزیره هندورابی اعتراض کرده بود و احداث فرودگاه در این جزیره را غیر قانونی و بدون مجوز دانسته بود. این درحالی است که براساس پیگیری های گردشبان و اسناد موجودف این فرودگاه با دستور رئیس جمهور و مجوز وزارت راه و شهرسازی تأسیس شده است.
 
در این نامه آمده است:
 
بسمه تعالی
حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای حسن زاده
امام جمعه محترم کیش
با سلام و احترام،در خبرها آمده است جناب عالی در جلسه ستاد «امر به معروف و نهی از منکر» جزیره کیش در اظهار نظر فنی و مهندسی به دلیل توسعه زیرساخت‌های جزیره هندورابی خواستار محاکمه تیم مدیریتی اسبق سازمان منطقه آزاد کیش شده‌اید!!
اینجانب با توجه به داشتن مسئولیت معاونت عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان متولی پروژه های عمرانی منطقه در دوره مذکور،ارائه توضیحات زیر را به منظور تنویر موضوع ضروری میدانم:
 
۱ـ فرموده‌اید فرودگاه جزیره هندورابی بدون مجوز قانونی ساخته شده است. لازم است به اطلاع برسانم این پروژه دارای مجوز کمیته فضایی کشور به عنوان بالاترین مرجع صدور مجوز ساخت فرودگاه در کشور می‌باشد، همچنین بودجه ساخت این پروژه در شورای عالی مناطق آزاد و هیات دولت به تصویب رسیده است.
مطلع باشید سازمان منطقه آزاد کیش متولی توسعه چهار جزیره از جزایر خلیج فارس است نه فقط متولی جزیره کیش.
۲ـ توسعه جزیره هندورابی پس از بازدید جناب آقای رییس جمهور در سال ۱۳۹۳ و پس از دستور ایشان آغاز گردید.
توسعه جزیره هندورابی بر اساس سیاست‌های دولت به عنوان اولین جزیره‌ای که توسعه آن بعد از انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی و آغاز شده است.
۳- طرح جامع توسعه این جزیره با انتخاب مشاوران داخلی و خارجی طراحی و برای پذیرش بیش از یک میلیون گردشگر در سال برنامه‌ریزی و به تصویب هیات دولت رسیده و متناسب با آن نیازمندی‌های زیرساخت این جزیره مشخص و لذا ساخت فرودگاه و بندرگاه به عنوان مهم‌ترین بخش زیرساختی آغاز و در کمترین زمان به انجام رسید که ارزش روز این تاسیسات اکنون بالغ بر صدها میلیارد تومان می‌باشد. (این فرودگاه با پرواز مستقیم معاون اول محترم رییس جمهور افتتاح گردید)
۴ـ انتظار می‌رفت جناب عالی برای دلسوزی، دلایل توقف توسعه این جزیره را پیگیری و مطالبه می‌نمودید تا امکانات ایجاد شده معطل نماند.
۵ـ ای کاش در این جلسه لااقل به ده‌ها پروژه زیرساختی، شامل ساخت نیروگاه دوم کیش و توسعه ظرفیت نیروگاه اول (عدم قطع برق کیش که در تابستان گذشته در تمام کشور وجود داشت به دلیل همین توسعه بوده است)، افزایش ظرفیت آب آشامیدنی، اصلاح شبکه‌های فرسوده آب و برق و جلوگیری از هدر رفت آب شیرین در شبکه، توسعه فرودگاه کیش، توسعه ظرفیت بندرگاه کیش از ۱۲ هزار تن به ۳۵ هزار تن و ساخت اسکله‌های آن، ساخت و تکمیل تصفیه‌خانه فاضلاب ١٠ هزار متر مکعبی جزیره کیش، توسعه شبکه برق فشار قوی، ایجاد ده‌ها هکتار فضای سبز شهری و پارک‌ها، ساخت چندین باب مدرسه و فضای آموزشی، توسعه فضاهای شهری و بویژه غرب و جنوب کیش، استرداد و بازگرداندن بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان از اراضی و پروژه‌های واگذار شده به نرخ آن روز که اکنون بالغ بر بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان می‌باشد به بیت المال، و بالاخره کمک به ساخت چندین باب مسجد و همچنین ساخت مصلی بزرگ کیش محل أقامه نماز پرشکوه جمعه، که به همت همکاران پر تلاشم در دوره مدیریت جناب آقای دکتر مونسان به ثمر رسیده است نیز به عنوان بخشی از امور معروف و احتمالا خیر زمان مدیریت ایشان نیز اشاره‌ای می‌نمودید.
۶ـ اعتقاد دارم آنان که اطلاعات غلط و اشتباه به جناب عالی منتقل کرده‌اند در حق شما ظلم نموده‌اند و به دنبال مقاصد و اغراض سوء خود می‌باشند.
ای کاش به عنوان متولی «امر به معروف و نهی از منکر» قبل از اظهار نظر، تحقیق بیشتری می‌نمودید تا خدای ناکرده حق الناسی بر شما ایجاد نمی‌شد.
بی شک همگان روزی در پیشگاه حضرت حق حاضر و پاسخگوی اعمال و گفتار خود خواهیم بود.
 
و السلام علیکم و رحمت الله
برادر شما
رامین افشاری
معاون عمرانی و زیر بنایی اسبق سازمان منطقه آزاد کیش