ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه - ۶ - بهمن - ۱۴۰۰

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، دبیر جشنواره سالانه عکس میکامال از دریافت هزار و صد عکس با محوریت کیش از نگاه ۲۰۰ عکاس از سراسر کشور خبر داد و گفت: استقبال عکاسان هم در بخش کیش و هم بخش ملی، بسیار خوب بود.

ساتیار امامی هدف از بخش موبایلی را، مشارکت مردم عادی و خانواده‌ها در این رقابت‌ها عنوان کرد و افزود: با استقبال خوب و حرفه‌ای عکاسان از این بخش، و سطح خوب و قابل رقابت آثار؛ بخش موبایلی نیز به بخش‌های اصلی جشنواره اضافه و جوایز نفیسی‌تری برای آن دیده شد.

وی حمایت میکامال از رویدادهای هنری را به فال نیک گرفت و با ابراز امیدواری حمایت همه‌ی سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی افزود: نگاه سازمانی باعث ایجاد ممیزی در آثار هنری می‌شود.

امامی با اشاره به نگاه خاص و تخصصی داوران، از ۳۸۰ عکس از کیش در بخش ملی خبر داد و گفت: این به معنای حضور و تصویربرداری عکاسان حرفه‌ای در کیش است بی‌آنکه سازمان و نهادی از آن خبر داشته باشد.

مسیر و گذر را در هر جغرافیایی برای عکاسان قابل‌توجه دانست و گفت: عکاسان ناجیان لحظات هستند درصورتی‌که به شکارچی لحظات معروف شده‌اند.

امامی جشنواره‌های اینچنین را عاملی برای افزایش و تقویت نگاه هنرمندانه به لحظات و سوژه‌های به‌ظاهر ساده و معمول دانست و بر ظرفیت‌های جزیره کیش در این حوزه تاکید کرد.