ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه - ۲۵ - تیر - ۱۳۹۹

 مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد کیش روز دوشنبه پس از انجام نخستین پرواز به هندورابی، این روز را برای جزیره هندورابی و منطقه آزاد کیش مبارک عنوان کرد و گفت:این نخستین پرواز آزمایشی بود و قرار است چندین پرواز آزمایشی دیگر به هندورابی انجام شود تا آمادگی کامل برای بهره برداری اصلی وجود داشته باشد .
اسماعیل موسوی با قدرانی از عوامل دست اندرکار ساخت و توسعه طرح های عمرانی جزیره هندورابی اظهار کرد : مدیرعامل منطقه آزاد کیش از ابتدا بار مسئولت این مجموعه بزرگ گردشگری را بر عهده داشتند .
وی پیشرفت کارهای انجام شده در فرودگاه هندورابی را بیش از 98 درصد عنوان کرد و گفت : تا چند روز آینده تمامی کارها به انجام خواهد رسید و طرح تکمیل خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد کیش اظهارکرد: آنچه برای بهره بردازی از فرودگاه هندورابی لازم بوده انجام شده است و در انتظار بهره برداری از این طرح ملی با حضور رئیس جمهور هستیم .
موسوی به انجام زیرساخت های رفاهی در جزیره هندورابی اشاره کرد و گفت:علاوه بر حوضچه هندورابی به عنوان یک مجموعه تفریحی ،از سوی معاون گردشگری نیز تدابیری اتخاذ شده تا بتوانند اوقات فراغت گردشگران را با برنامه های متنوع و سرگرم کننده در این جزیره به مرحله اجرا بگذارند .
مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاههای کیش طول باند عملیاتی این فرودگاه را یک هزار و450 متر عنوان کرد و افزود: این متراژ برای نشست و برخاست هواپیماهای سبک فوکر 50 و ATR مناسب است .
به گزارش ایرنا ، وی گفت :در مرحله نخست تاکسی هوایی کیش – هندورابی راه اندازی می شود و آمادگی روزانه تا دو پرواز وجود دارد ، در گامهای بعدی این آمادگی وجود دارد تا از شهرهای همچون بندرعباس ،لنگه ،بوشهر وشیراز پروازهایی به هندورابی داشته باشیم .
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز در ابتدای ورود به جزیره هندورابی گفت: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برای رونق و آبادانی جزیره سختی های زیادی را پشت سر گذاشتند و ثابت کردند که می توان جزیره ای که سالها امکاناتی نداشت را آباد کرد و توسعه داد.
ابراهیم رضوانی با تاکید بر اینکه بزرگترین ها تغییر می کند و بزرگتر دیگری جای آن را میگیرد ، نخستین ها را غیر قابل تکرار عنوان کرد و گفت : نخستین پرواز هندورابی نیز به نام مدیر عامل منطقه آزاد کیش ثبت خواهد شد .
وی با تاکید بر اینکه آیندگان خواهند گفت که در این دوره مدیریت افرادی بودند که دغدغه آنان اثرگذاری و انجام کارنو بوده افزود: کار نو و جدید هم انرژی بیشتر و هم جسارت ویژه می خواهد.
نخستین پرواز جزیره کیش به هندورابی با یک فروند هواپیمای ملخی y12 با حضور مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد کیش،معاون فرهنگی و اجتماعی و معاون عمرانی منطقه آزاد کیش ،مدیرکل فرودگاه و تعدادی از مسئولان منطقه آزاد کیش با موفقیت انجام شد.
طرح توسعه جزیره هندورابی با رویکرد اکوتوریسم از سال 93 به دنبال تاکید رئیس جمهوری در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته و این سازمان نیز توسعه این جزیره را برمحور حفظ محیط زیست بکر و طبیعت هندورابی در دستور کار قرارداده است .
جانمایی و طرح فرودگاه اختصاصی جزیره هندورابی متناسب با چشم انداز توسعه این جزیره و برمبنای طرح جامع صورت گرفته و هدف از ساخت این فرودگاه ایجاد تسهیلات لازم برای آمد و شد گردشگران وسرمایه گذاران به این جزیره است .
در بهمن‌ سال 89 و پس از تصویب و ابلاغ طرح الحاق جزایر هندورابی و فارور کوچک و بزرگ به محدوده منطقه آزاد کیش، هندورابی به منطقه آزاد کیش الحاق شد.
با بهره برداری رسمی از فرودگاه هندورابی امکان سفر گردشگران به این جزیره از نوروز امسال فراهم خواهد شد.
جزیره هندورابی از توابع بخش کیش شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان واقع در جنوب ایران و در حد فاصل بین دو جزیره کیش و لاوان قرار گرفته‌است.
جزیره هندورابی با 22.8 کیلومتر مربع مساحت، در فاصله 325 کیلومتری بندر عباس و 133 کیلومتری بندرلنگه قرار دارد .
این جزیره سرزمینی هموار و بدون عارضه طبیعی که از یک رشته ارتفاعات کوتاه پوشیده است که کرانه های آن با شیب ملایمی به دریا منتهی می شود.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد