ویژه های خبری

امروز : یکشنبه - ۹ - آذر - ۱۳۹۹

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، بنابه گزارش‌های رسیده با گذشت بیش از یک ماه، نحوه برگزاری جشنواره تابستانی امسال کیش همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. از طرفی به خاطر شیوع کرونا برگزاری هرگونه مراسمی ممنوع اعلام شده، و از طرف دیگر سازمان منطقه آزاد کیش دور از چشم کیشوندان، اصناف، هتلداران و مسافران، بودجه‌ای هنگفت به برگزاری جشنواره تابستانی اختصاص داده است، بدون آن که عملا جشنواره‌ای در کار باشد! البته به جز همین برنامه تلویزیونی شبانگاهی که فقط یکی از آیتم‌های پرهزینه این جشنواره صوری است. برنامه‌ای که پیداست حاصل تدوین شتابزده فیلم‌های آرشیوی موجود در جزیره است، آن هم بدون هیچ خلاقیتی با اجرایی ضعیف و پخش ترانه‌های بی ارتباط با موضوع، که یک ماه است هر شب روی آنتن شبکه‌ای سراسری می‌رود و در اوج مشکلات اقتصادی و شیوع کرونا، امنیت و آرامش منطقه‌ای پرخطر را به رخ مردم می‌کشد! البته همراه با این طنز تلخ که در شب‌های اخیر زیر فشار اعتراضات و انتقادات روزافزون، مجبور شده اند زیرنویس: "به کیش سفر نکنید! " را هم به آن اضافه کنند! و تلخ‌تر آن که هزینه‌ای میلیاردی نیز صرف این برنامه ضعیف با اهداف کاملا متناقض شده است!

از دلایل و ضرورت‌های اختصاص بودجه میلیاردی به سایر بخش‌های جشنواره‌ای که عملا تعطیل شده است، نیز خبری در دست نیست!

به راستی این درد‌ها را به که باید گفت؟ از مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش می‌خواهیم برای یک بار هم که شده پاسخگو باشند و بگویند که بنا به چه ضرورتی اقدام به چنین دست و دلبازی‌هایی می‌کنند؟! آن هم امسال و در این شرایط سخت اقتصادی و کرونایی! مگر نه آن که دولت محترم از طریق همین صداوسیما شب و روز، مردم را از سفر به مناطق پرخطر به ویژه کیش منع می‌کند؟! پس حکایت این یک بام و دو هوا چیست؟!

آیا می‌خواهید با نمایش جاذبه‌های این جزیره لاکچری، دل مردمی را که کمرشان زیر بار فشار اقتصادی و مصیبت کرونا خم شده است بیشتر بسوزانید؟! یا قرار است با وجود این حال و روز مردم، همچنان پول بی زبان را به بهانه جشنواره‌ای که خود تعطیلش کرده اید، بین نورچشمی‌ها تقسیم کنید؟! اگر هم به قول خودتان برای حمایت از اصناف و هتلداران و کیشوندان آسیب دیده از کرونا در پی جذب گردشگرانی از طبقات پردرآمد و برخوردار هستید، چرا هزینه تبلیغ آن را از بیت المال و از جیب مردم بینوا برمی دارید؟! مردمی که قوت روزانه خود را هم به سختی تأمین می‌کنند، چه رسد به آنکه به رویای پرواز و اقامتی گران قیمت در کیش بیندیشند!


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد