دوشنبه 4 تير 1397

دو ماه قبل بود که نوشتیم و اعتراض کردیم به تاکسی های سفید که چرا وقتی می شنوید صفین، مسافر را با جواب منفی به حال خود رها می کنید، حال که اندکی این وضع رو به سامان شده و تاکسی های سفید کمتر مسافران صفین را به حال خود رها می کنند نشستیم پای درد و دل این زحمت کشان حمل و نقل جزیره کیش و از هر 5 راننده یک نفر به تاکسی های زرد اعتراض می کردند.

 

آخرین اعتراضی که شنیدیم، حوالی ساعت 20 روز دوشنبه 11 مرداد بود که یکی از رانندگان می گفت تو را می برم جایی که تاکسی های زرد مقابل درب یک بازار توقف کرده و منتظر مسافر هستند، تعجب کردم که مگر می شود این موقع شب تاکسی خطی از خط خارج شده و مقابل درب یک بازار منتظر مسافر باشد؟ لذا رفتیم و دیدیم و دور از چشم عکسی هم از این تخلف آشکار انداختیم.

 

کمی به گپ و گفت با این راننده نشستیم و چرخی در شهر زدیم، فاز های صدف را هم نگاهی انداختیم و هر چه بیشتر پیش می رفتیم تاکسی های زرد بیشتر به چشم می آمد.

 

برایم سوال شد، پرسیدم مگر امتیاز تاکسی زرد نصف امتیاز تاکسی سفید نیست ؟

 

گفتند درست است ، تاکسی زرد حوالی 120 میلیون تومان و سفید حوالی 210 میلیون تومان امتیاز خرید و فروششان است.

 

به حمل و نقل نرفتیم چرا که تلاش های قبلیمان برای مصاحبه از جناب آقای عادلی مدیر محترم این بخش به درب بسته و سردرد های همین الان یهویی آقای مدیر خورده بود، به همین علت خودمان دست به کار شدیم و چند روز به همین روش تاکسی های زرد را جای جای شهر مشاهده کردیم و حتی با توقفی یک ساعته در کنار کشتی یونانی متوجه شدیم که تاکسی های زرد خطشان را گسترش داده و به آن سمت هم مسافر جابجا می کنند.

 

از یکی از راننده های محترم شنیده بودم که می گفت گشت حمل و نقل در جواب به اعتراض بنده که چرا تاکسی زرد در اینجا (منازل مسکونی صدف) حرکت کرده و مسافر جابجا می کند گفته بود که خب خانه اش اینجاست یعنی او نباید به خانه خود رفت و آمد کند؟!!!

 

برایم سوال بود که تاکسی زرد و کشتی یونانی را چطور قرار است به هم ربط دهند دوستان حمل و نقل ؟

 

حال جای سوال اینجاست که اگر تاکسی های زرد مجوز حضور در جای جای شهر داشته و می تواند مسافر را از هر جایی به هر جایی جابجا کنند، پس تکلیف تاکسی های سفید (آن هم با محدودیت تعداد مسافر که تاکسی های زرد حتی خود را به این نکته هم محدود نمی کنند و در زمان جابجایی دربستی هم شخص ثالث را به عنوان مسافر در تاکسی خود سوار می کنند) چیست ؟

 

حال چند سوال از دوستان حمل و نقل:

 

تاکسی های سفید چرا باید با امتیاز دو برابری نسبت به تاکسی های زرد مواجه باشند؟

 

چرا تاکسی های زرد حریم خود را شکسته اند و با اطمینان خاطر به حریم تاکسی های سفید وارد شده و شاهد هیچ برخورد محکمی با این تاکسی ها در سطح شهر نیستیم؟

 

چرا نرخ کرایه تاکسی ها از اول سال 95 تا به حال تغییری نداشته که تاکسی های زرد مجبور به مسافرکشی دربستی و مسافران تاکسی خطی در انتظار تاکسی باشند و ... ؟

 

این ها سوالاتیست که امیدواریم اینبار از سوی مسئولان حمل و نقل جزیره کیش به پاسخ نزدیک شود و ابهامات موجود در ذهن کیشوندان و رانندگان تاکسی های زرد و سفید را برطرف نماید.

دیدگاه‌ها  

# Mohammad 1395-05-16 17:12
سلام.مدیریت ضعیف و فساد اداری به تمام ارگان ها رسوخ کرده و متاسفانه به جای اینکه جواب بخوایم از مسولین فقط به تعریف میپردازیم و اون مدیر رو مدیر موفق خطاب میکنیم.هیچ کس هیچ جا پاسخگو نیست و موقع پاسخگویی فقط توجیح (بخونید ماست مالی) میکنن....و این داستان ادامه دارد....
# بیتا 1395-05-16 17:16
تا اونجایی که ما میدونیم تاکسی های سفید طبق قانون حمل ونقل در حال تخلف در سطح شهر هستند ، در کل ایران و جهان تاکسی زرد تاکسی هستش که در کل شهر ودر همه ایستگاه های تاکسی میتواند توقف کند ولی متاسفانه این عادت اشتباه در کیش جا افتاده ،، تاکسی های سفید و بی سیم باید در محل آژانس خود مستقر شوند و با تماس تلفنی مسافرین به آنها سرویس دهند وطبق عکسی که خودتون گذاشتین تاکسی زرد در ایستگاه تاکسی که تابلو آن نیز رنگ زرد است توقف کرده و هیچ گونه تخلفی مرتکب نشده ،،بهتره آقایونی که این قانون اشتباه رو تو کیش راه انداختن یه تجدید نظر کنن
# رضا 1395-05-16 17:22
آقای مدیرو دیدی سلام مارو هم برسون بهش ، تا دختر نباشی این آقا نمی بینتت :lol:
# محمود 1395-05-16 19:58
قیمت تاکسی زرد 2016 صدو شصت میلیون هست و فقط 50 میلیون تفاوت قیمت داره و قیمت خریداری شده کل تاکسی های کرولا (سفید و زرد) در دبی یکسان است با این تفاوت که وقتی تاکسی زرد وارد خط میشود یه هزینه اضافه رنگ کردن ماشین هستش که به قیمت ماشین افزوده میشه
# محمد 1395-05-16 20:04
بنده خداها زندگیشونو باید بگذرونن دراین اوضاع نابسامان کیش. مسافران ای تاکسی های زرد بومیان هستند در صورتی که از هر 10نفر بومی 8نفرشان مینی بوس سوار میشوند پس به نظر شما رانندگان تاکسی زرد باید زندگیشونو چگونه بگذرانند با این کرایه کم خطی ونبودمسافر بومی
# کیا 1395-05-16 20:48
آقای غرفه دار که مطلب در مورد تاکسی مینوبسی اول خودت رو درست کن یه جنس رو 20 تومن میخری 150 هزار تومن قیمت میزاری اول سعی کن خودت رو درست کنی بعد جامعه رو.
# مرتضی 1395-05-17 04:07
کل قانون حمل و نقل کیش از پایه مشکل داره1-تاکسی بی سیم یا تلفنی باید در آژانس خودش بمونه و با تماس تلفنی به مسافر سرویس دهی کنه 2-مینی بوس باید فقط در ایستگاه مینی بوس پیاده سوار کنه نه مثل تاکسی خطی هر جا که مسافر بود اگه این دو تا مشکل بزرگ حمل و نقل حل بشه اون موقع است که متوجه میشین تاکسی زرد نه تنها تخلفی مرتکب نشده بلکه طی این سالها چقدر سرشون کلاه رفته
:sad:
# علی 1395-05-17 04:12
تاکسی زرد تاکسی اصلی هر شهر هستش اگه دقت کرده باشین تمام تابلو های ایستگاه تاکسی که در سطح شهر هستش همه به رنگ زرد متاسفانه تو کیش اشتباه جا افتاده تاکسی های سفید آژانس هستند و نباید مثل تاکسی های شهری در کل شهر باشن و در ایستگاههای تاکسی های زرد توقف کنن..چند سالی هستش که با این روند اشتباه خیلی قیمت امتیاز تاکسی های زرد رو پایین آورده و باید مسئولین جوابگو باشن
# مروارید فریدفر 1395-05-17 05:26
اینا رو بیخیال پول زمینهایی ک از تاکسی دارها گرفتید خانه براشون درست کنید چی شد آقایون مسوول انشالله الان خانه ها تون درست شد کم و کثری داشتید خجالت نکشید ها بگین یه چند میلیون دیگه واریز میکنیم..... ما ساده شما زرنگ بخورید فقط سیر شدید برسد کنار یه لقمه هم ما بخوریم گناه داریم ... :sigh: :sigh:
# مروارید 1395-05-17 05:30
اینها رو بیخیال لطفا بگین خانه هایی که قرار بود تحویل بدید چی شد آقایون مسوول انشالله خانه های جدید تو نو ساختید اگر کم و کثری داشتید بگین چند میلیون دیگه واریز کنیم.......ما ساده شما زرنگ ...اما لطفا سیر شدید الهی شکر بگین شاید خدا یادتون بیاد .
# محمد کیوانلو 1395-05-17 05:38
با اهدا سلام خداوند را شاکرم که کسی این مطلب را رسانه ای کرد ما چند مدت پییگیر زمینها شدیم ولی متاسفانه جواب قابل فهمی دریافت نکردیم الان اگر انجام نمیشود لطفا پول پزداخت شده را پس بدهید تا به زخمی بزنیم چند سال دیگه با این پول پفک هم نمیدن
# محمد 1395-05-17 05:53
الان دوره سلطنت آقای رئیسی فعلا باید منتظر باشید .
# مهرسا 1395-05-17 07:18
با سلام
اوا اینکه متخاف شمایید که اطلاعات غلط به مردم می دهید.
آقای محترم این خطی که برای تاکسی تعریف شده واسه سی تا بیشتر جوابگو نیست.نه واسه 128تاکسی.
دوم اینکه یعنی ارگانی مث حمل و نقل که متولی اینو نمیدونه شما میخای یهش یاد اوری کنی.
سوم اینکه دوست عزیز تاکسی تلفنی حق توقف در ایستگاه تاکسی را ندارد طبق قوانین تاکسی رانی نمی تواند جلوی هتل و بازارها توقف داشته باشد حق تاکسی زرده.
تمام دنیا تاکسی را با رنگ زرد میشناسند نه سفید
# کیا اسماعیلی 1395-05-17 17:18
آقای توشهر میگردی دنبال سوژه اون هم در مورد تاکسی مطلب میزاری تو اینقدر بی سوادی که قیمت تاکسیزردو سفید رو نمیدونی تو انتظار داری تاکسی زرد بیاد کیشوندا رو یکی یکی ببده بیاره یا هروقت عجله دارخ گرمشه یا مینی بوس نیست بیاد یه نفر رو ببره تیز خالی بیاد نفر بعدی رو ببره خدج ماشین ما به دلار روزه رفت و برگشت ما 3 دلار هم نمیشه همه جای دنیا تاکسی سوار شدن واسه مسافر تاوان سختی داره اینجا مفت سوار تاکسی میشن 4 نفر آدم سوار میکنه ته فاز 4 واسه یه دلار و 20 سنت چقدراز این پولا باید بگیرم خرج تعمید ماشینم خرج زندگیم تعوبض ماشینم بعد 7 سال بکنم نشستی واسه خودت مطلب مینویسی تاکسی زرد حق داره دربست کار میکنه وقتی مسافر نیست چیکار کنه تو خودت توکاد خودت سالم کار میکنی غرفه دار سالم کار میکنه بنگاهی چطور تو خیلی ناراحتی بیا زرد بخر یکی ببر 2 تا بیار تو راستی خیلی زرنگی این همه فساد تو اقتصاد ماست برو جیگر داری اعتراض کن حقت رو غلبه بگیر برو خودتو اصلاح کن همه تو جزیره بحث تاکسی میشه فکر میکنند زرنگن علامه دهر میشن قانونمند میشن صبح تا شب چشم ناپاکشون تو خیابون به ناموس مردمه صبحاز خواب بلند میشن فکر میکنن گوش کیه رو ببرن واسه ما میشینن مقاله مینویسن شعور مدیر حمل و نقل بالاتر از اونه که فریب شما رو بخوره اول خودت رو اصلاح کن چشمتو پاک کن ذهنتو پاک کن بعد نظر بده با این مطالب مطرح نمیشی سرتو بذار تو لاک خودت
# کیا اسماعیلی 1395-05-17 17:25
درضمن آقای زرنگ تو عددی نیستی که آقای عادلی به خاطر خضولات تو وقتش رو در اختیار تو بزاره با اینکارا مطرح نمیشی بشین جات برو حقت رو از کسانی که باید بگیری بگیر اونجا نشون بده چقدر مردی برو خدا روزیت رو جای دیگه بده
# سجاد 1395-05-17 17:39
ممنون میشم اگه موفق شدین برین پیش مدیر حمل نقل از ایشون سوال کنید چرا فقط برای وارد کردن تاکسی
تاکسی خودشو به در دیوار میکوبه چرا تو حل بقیه مشکلات اینجوری زرنگ نیستن.دوم اینکه
وقتی یه مدیر بدون هیچ عبایی میاد مگه من قسم خوردم که نان راننده تاکسی رو اجر کنم و قیمت
تاکسی رو بی ارزش کنم که متاسفانه تا الان موفق هم بوده اونهم فقط با تزریق تاکسی از هر
طریقی اگر غیر از این هم باشد که نیست ایشون درامد خوبی تو این چن سال از این طریق کاسب
شده انشا الله که با دعای خیر رانندگان و خانواده ها شون عاقبت بخیر بشید اقای مدیرررررررررر
# فهام 1395-05-17 20:57
سلام،جای بسی تاسف است که دوستان به جای تبادل نظر و ارایه پیشنهاد کارا جهت رفع مشکلات موجود به فهم و شعور یکدیگر می تازند ! خوبان " به نظر شما بهتر نیست بجای گزک دادن بدست برخی از آقایون به ظاهر دلسوز ، دلنوشته ها و عرایض اعتراض آمیز خود را شخصا به هیات مدیره محترم سازمان ارایه نموده و ضمن استیضاح مدیران نالایق (البته برخی ) عزل مشارالیهم را خواستار شوید"هر چند گویند که خانه از پای بست ویران است........ امیدوارم آقایون مسئول ملتفت شده باشند.
# فردین احمدی 1395-05-18 11:07
با سلام و عرض ادب خدمت همه کیشوندان و گردشگران و خوانندگان محترم"
سایت خبری صبح کیش از وجود اساسنامه تاسیس آژانس های تاکسیرانی خوب در جریان نیست یا مشکل ووخصومتی دارد که اینگونه به خاکی می رود و هرچیزی که می خواهد به نگارش در می آورد و همه را به باد انتقاد میگیرد.
متاسفانه در این سایت بیشتر تاکسی های خطی و حمل و نقل کیش مورد شماتت قرار داده است که جا دارد به ایشان عرض کنم یک لحظه به خودتان وقت بدهید و بروید اساسنامه تاسیس شرکت های تاکسیرانی کیش را مورد مطالعه قرار دهید.
براساس قانون تاسیس شرکت های مسافربری و کلیه آژانس های تلفنی تاکسی در کیش در محل آژانس خود باشند و با تماس مسافر و درخواست کننده به مکان مورد نظر جهت جابجایی مسافر اقدام نماید و پس از انجام ماموریت به محل آژانس خود برگردد،
تاکسی سفید وتمامی آژانس های تلفنی در کیش اجازه توقف در جلو بازارهای و مراکز تفریحی و گردشگری برای مسافر گیری را ندارند.
با وجود بیش از حد تاکسی در کیش مشکلات زیادی برای تاکسی های خطی بوجود آمده و آژانس های تاکسی جزیره کیش را متعلق و خود را صاحب تمام خیابان ها و مراکز تفریحی می دانند و تاکسی های خطی اجازه سوار کردن مسافر را ندارند.
تاکسی های خطی در یک مسیر عبوری که تعداد75عدد مینی بوس خطی تردد می نماید و مدت زمان هر کدام 5دقیقه می باشد.
تاکسی های خطی در جزیره کیش تعداد130 عدد می باشد که با وجود مینی بوس خطی در یک مسیرعبوری که تنها یک مرکز شهر برای مسافرگیری موجود است و تمام مسیر دیگر را باید خالی تا منطقه میرمهنا،صفین جدید و بازارهای عربها طی نماید.
در جزیره کیش بر خلاف سرزمین اصلی تاکسی های آژانس اجازه توقف را در جلو درب های بازارها،مراکزتفریحی،هتل ها،گردشگری، پلاژ آقایان و خانمها و فرودگاه کیش را دارند و تاکسی ها زرد خطی اجازه را ندارند.
نمی دانیم برچه اساس و قانونی اینگونه تاکسی دران خطی که رنگ تاکسی نشانه حمل و نقل عمومی شناخته شده است در جزیره کیش مورد ظلم قرار گرفته اند.
قیمت تاکسی خطی و تاکسی آژانس ها و نوع خودرو با هم هیچ فرقی نکرده و قیمت هر دو از خارج وارد جزیره کیش شده است و قیمت های خودرو باهم برابراست.
هیچ چیزی بعنوان اینگه تاکسی زرد است و یا آژانس برای قیمت موجودیت ندارد،در این میان کسانی بعنوان دلال و واسطه قیمت تاکسی های آژانس را افزایش داده است.

مشکلات تاکسی های زرد خطی در کیش بیش از است که بطور خلاصه اشاره شده است.

فردین احمدی
1395/05/18
# مجتبی 1395-05-18 15:10
من متاسفم واسه این دفتر نشریه که بدون داشتن حداقل اطلاعاتی اجازه نوشتن این عراجیف ها را داده است ما همه ساکن ها میدانیم اگه همین بنده های خدا رانندگان تاکسی زرد نبود ما همه اواره تو خیابون های جزیره بودیم تاکسی های سفید کجان همه توی هتل ها جلو رستوران ها یا فرودگاه پس ای انسانی که این مطلب رو نوشتی کمی از خدا بترس و همیشه سعی کن پولی که واسه زن و بچه ات میبری حلال باشه
# مروارید 1395-05-18 19:28
تابلو که این حرفها رو یه راننده تاکسی زرد میزنه اما برادر تو هم راست میگی مملکت خیلی شیر تو شیر دستشان ب بالایی ها نمیرسه ب تو گیر میدن
# فرهاد مشتی 1396-01-05 21:16
بابا صلوات بفرستین.کار باید از مدیدیت درست بشه تا کیشوندان هم قانون را رعایت کنن
# علی 1396-06-05 08:51
با عرض سلام خدمت رانندگان هر سه ناوگان حمل و نقل اعم از تاکسی های زرد و سفید و مینی بوس . واقعا متاسفم برای اون دسته افرادی که مشخص هست کاملا از عمد برخی از این پیامها را گذاشتن و واقعا باید تاسف خورد به حال اون آقای به اصطلاح خبر نگار . شما تو تاکسی سفید نشستی درد دل اونا شنیدی . آیا اومدی داخل تاکسی زرد و مینی بوس هم بشین . قطعا نه چون ....بماند .متاسفانه این مشکل تاکسی های سفید جزیره تنها با تاکسی های زرد نیست بلکه خود حدود چهار آژانس سفید هم با هم مشکل دارن
# ali hadad 1396-06-26 10:24
مرسی از سایت خوبتون مطالب مفیدی دارین من عاشق کیش هستم خیلی امکانات عالی و تفریحی داره خانه های قشنگ و بی نظیری هم دارن پارسال هم با تور لحظه آخر رفتم کیش خیلی خوب بود

نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

آخرین اخبار

نظرات شما

 • محمدی
  امروز بعد از ی هفته دوندگی و کلی دردسر قرار بود با ماشین شخصی خودمون برییم مسافرت دیروز گفتن فردا صبح ...
   
 • محمد زرساز
  عالی حرف نداره ما که تازه داریم ازش بیرون میشیم ـ 8) 8)
   
 • مصطفی
  منم خرید کردم قیمتاش عالیه
   
 • محسنی
  احسنت بر شما نمی دانم چرا جناب دکتر انصاری که مدیری فهیم است اینقدر از فشارهای سیاسی عقب نیشنی میکند ...
   
 • فرهاد
  خیلی خوب شد امیدوار هستم که با آمدن این ماشین مشکل گرفتگی شبکه فاضلاب حل بشود با تشکر از شرکت مهندس آلفا ...
   
 • حمید
  خیلی عالیه انشالله که دستگاهای جدید و با تکنولوژی روز وارد جزیره بشه

تمامی حقوق محفوظ است. استفاده از اخبار و تصاویر اختصاصی این وبگاه تنها با ذکر نام منبع صبح کیش امکان پذیر است.

Template Design:Dima Group