کد خبر : 6012

نقدی بر رفتارهای ناشایست و نامتعارف رییس اداره ثبت شرکت ها و مالکیتهای صنعتی سازمان منطقه آزاد کیش

نقدی بر رفتارهای ناشایست و نامتعارف رییس اداره ثبت شرکت ها و مالکیتهای صنعتی سازمان منطقه آزاد کیش

جایگاه “حقوق اداری “مردم در قوانین:

“حقوق اداری” یعنی؛«حمایت از حقوق و آزادی های مردم در برابر قدرت نظام اداری».

رضایتمندی مردم و رعایت انتظارات موجه آنها و تلاش نظام اداری برای تامین مطالبات بحق و قانونی آنان، از مباحث مهم حقوق اداری و مدیریت بخش عمومی است، بطوری که سیاست های کلی نظام اداری به طور مستقیم و غیرمستقیم در بندهای مختلفی بر توجه به رضایت ارباب رجوع تاکید نموده است:

بند ۱۷- خدمات رسانی برتر، نوین و کیفی به منظور ارتقای سطح رضایتمندی و اعتماد مردم.

بند ۲۰- قانونگرایی، اشاعه فرهنگ مسئولیت پذیری اداری و اجتماعی، پاسخگویی و تکریم ارباب رجوع و شهروندان و اجتناب از برخورد سلیقه ای و فردی در کلیه فعالیت ها.

بند ۲۳- حفظ حقوق مردم و جبران خسارت های وارده بر اشخاص حقیقی و حقوقی در اثر قصور یا تقصیر در تصمیمات و اقدامات خلاف قانون و مقررات در نظام اداری.

همچنین شورای عالی اداری که یکی از اهداف تاسیس آن طبق ماده ۱۱۴ قانون مدیریت خدمات کشوری، حفظ کرامت مردم و نیل به نظام اداری و مدیریتی مردم سالار است، طرحی تحت عنوان «طرح تکریم مردم و جلب رضایت ارباب رجوع در نظام اداری» به تاریخ ۱۳۸۱/۱/۲۵ مصوب نموده است که در این خصوص تکالیف و تمهیداتی را مقرر داشته است.

با مرور مهمترین قوانین و مقررات اداری کشور، نقش و تاثیر عامل رضایتمندی مردم در حقوق استخدامی کارمندان دستگاههای اجرایی، مشهود و ملموس می باشد.

حال باتمام این تفاصیل و تاکید مدیر عامل محترم سازمان منطقه آزاد کیش مبنی بر پاکدستی و درستکاری تیم مدیریتی سازمان و مدیران تحت امر، از ایشان و دیگر مدیران سازمان این انتظار می رود نسبت به رفتارهای ناشایست ، توهین های بی امان چه به ارباب رجوع و چه به کارمندان توسط شخص رییس اداره ثبت شرکتهای کیش با ایشان برخوردی جدی و مدیری شایسته در این سمت جایگزین گردد .

 

خبر در دست تکمیل می باشد...دیدگاه‌ها  

# محمد 1398-02-27 21:00
اصلا این خانوم به نظرم مشکلات (...) دارد باید تا دیر نشده سازمان فکری به حالش کند
# پاشا 1398-02-28 11:08
رییس قبلی خیلی آدم خوش برخورد و هر کاری از دستش برمیومد قانونی انجام میداد
حتی کادوی عید هم ازمون دریافت نکرد آدم درست و پاک دستی بود
# محسن 1398-02-28 11:21
انصاف وتبری جستن از عداوت و بهره گیری از پتانسیل قلم دراختیا ر بی تردید رسالت انسانی ومنشور جراید است .
# محسن 1398-02-28 11:24
انصاف وداشتن اخلاق باید منشور جراید وقلم باشد نه اینکه کسیرا برای رعایت قانون تخطعه کنند
# حسین 1398-02-28 11:42
با سلام و عرض ادب
بنده هم نقل قول های شنیده ام
جسارتا اگر چنین ام ب واقعا اتفاق افتاده
لطفاً تا حصول نتیجه اقدام کنیم
نه اینکه با یک عذرخواهی بی خیال بشین بخاطر اینکه ایشون خانم هستن یا هر امر دیگری
چون که این امر حسب اقوال کما فی السابق در حال انجام است
# علی 1398-02-28 16:27
منم موافقم هم ایشان وهم ریس اداره (...) کیش آقای (...) فوق العاده بی ادب هستند
# تارا 1398-02-28 19:09
با سلام
این خانم (...) تشریف دارن نمیدونم رو چه حسابی این پست رو بهش دادن .دوسال تمام کلی هزینه انجام دادن جهت ثبت شرکت که ۴تا جوان بیکارنباشن این خانم اجازه مجوز رو صادر نکرد خدا ازش نگذره بعد میگن چرا جوان ها اعتیاد پیدا می کنن وبیکار هستن دوتا مثل این خانم باعث این عوامل شده
# رضا 1398-02-29 12:26
بنده هم برای امور ثبتی به اداره مراجعه کردم . اتفاقا بسیار خوش برخورد بودند و کار بنده در اسرع وقت انجام گرفت . نمیدونم از نشر اخبار این مدلی دنبال چی هستین
# سعید 1398-02-30 02:32
من بارها به این اداره مراجعه کردم و واقعا ایشان بسیار خوش برخورد و متواضع بود و در بعضی موارد قانونی کمک کردند البته مشخص بود کسانی که پروندشون مشکل داشت کارشون انجام نمی شد و بایدم ناراضی باشند
# سعید 1398-02-31 09:51
رییس قبلی این اداره یک حقوقدان بسیار با شخصیت و کارامد بود که کمک بسیاری به مردم می کرد که بتوانند در کوتاه ترین زمان اشکالات و نقایص پرونده شرکت خود را برطرف کنند و کارشان گره نخورد.
وی در ساده سازی فرایندها و اطلاع رسانی به ارباب رجوع نیز بسیار کارامد بود و کارکنان آن اداره همواره به پاسخگویی و خوشرویی معروف بودند.
رییس کنونی را شخصا نمی شناسم و خوشبختانه کارم با او نیفتاده است اما در چند باری که در یک سال گذشته به آنجا رفته ام کاملا آشکار بود که انگیزه و روحیه کارکنان بسیار پایین تر از گذشته است.

نوشتن دیدگاه

آخرین اخبار

تمامی حقوق محفوظ است. استفاده از اخبار و تصاویر اختصاصی این وبگاه تنها با ذکر نام منبع صبح کیش امکان پذیر است.