ویژه های خبری

امروز : دوشنبه - ۱۲ - خرداد - ۱۳۹۹

سرگرد بهرام ایمانی نسب از تکمیل طرح شماره گذاری و تعویض پلاک خودرو در منطقه آزاد کیش تا پایان سال خبرداد و افزود: خودروهایی که در این بازه زمانی اقدام به تعویض پلاک نکنند حق تردد در جزیره را نخواهند داشت و در صورت مشاهده تردد، این خودروها توقیف و به پارکینگ هدایت می شوند.

وی با بیان اینکه طرح شماره گذاری و تعویض پلاک خودروهای جزیره کیش از سال گذشته در جزیره کیش آغاز شده است افزود: با توجه به محدودیت امکانات و نیرو این طرح از ابتدا برای خودروهای جدید و در حال نقل و انتقال صورت می گرفت اما از ابتدای مهر ما و با دستورالعملی که از مرکز دریافت شده است در سه بازه دو ماهه تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

وی افزود: تمامی خودروهای جزیره کیش که آخرین رقم سمت راست آن ها به 1- 2 و 3 ختم می شوند از ابتدای مهرماه تا 30 آبان فرصت دارند پلاک های قدیمی خود را تعویض کنند.

به گفته رئیس پلیس راهور کیش خودروهایی که رقم سمت راست آن ها به 4-5 و 6 ختم می شود از ا/9 تا 30/10/98 و خودروهایی که پلاک آن ها به 7-8 و9 ختم می شود از 1/11 تا 25/12/98 فرصت دارند به تعویض پلاک های قدیمی خود اقدام کنند.

سرگرد ایمانی نسب تاکید کرد: متقاضیان با داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی مالک خودرو، اصل سند مالکیت، اصل کارت شناسایی وسیله نقلیه، گواهی عدم خلافی، فیش تعرفه تعویض پلاک و فیش تعرفه هوشمند سازی کارت شناسایی خودرو می توانند به مرکز پلیس راهور کیش مراجعه و به تعویض پلاک اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه مبلغ تعویض پلاک همچون گذشته در حدود 155 هزار تومان است افزود: با توجه به اینکه خودروهای جزیره کیش فاقد سند مالکیت بوده اند با اجرای این طرح علاوه بر اینکه هر خودرو دارای شناسنامه و سند مالکیت فردی خواهد بود، شناسایی مالک خودرو در صورت لزوم به سهولت امکان پذیر بوده و هر فرد می تواند مالک پلاک خودروی خود بوده و حتی زمانی که خودرو ندارد پلاک به صورت امانت تا تهیه دوباره خودرو برای وی نگهداری می شود.

رئیس پلیس راهور جزیره کیش تاکید کرد: شهروندان جزیره کیش در بازه زمانی اعلام شده باید نسبت به تعویض پلاک اقدام کنند زیرا در صورت پایان مهلت و عدم تعویض پلاک امکان تردد در شهر به خودروهای مذکور داده نمی شود و در صورت مشاهده به عنوان متخلف راهی پارکینگ پلیس می شوند.

در حال حاضر به گفته رئیس پلیس راهور کیش طرح تعویض پلاک برای بیش از 4 هزار و 300 خودرو انجام شده و 13 هزار و 262 خودروی پلاک قدیمی وجود دارند که باید در بازه زمانی یاد شده تعویض پلاک شوند.

وی همچنین با اشاره به اصلاح میادین جزیره کیش توسط شرکت عمران و خدمات گفت: برخی میادین جزیره کیش نیاز مانند میدان ماشه، فارو، ساحل و امیر کبیر نیز نیازمند اصلاح و بهسازی هستند که درزمان مناسب توسط شرکت عمران و خدمات به آن ها نیز پرداخته خواهد شد.

توجه به سرویس مدارس و آموزش رانندگان با همکاری آموزش و پرورش و حمل و نقل سازمان منطقه آزاد کیش، طرح جمع آوری صندلی های اضافی در مینی بوس های جزیره از دیگر مسائلی است که در این نشست به آن ها اشاره شد.

هم اکنون در جزیره کیش حدود 19600 خودرو در حال تردد است با این وجود جزیره کیش به دلیل رعایت فرهنگ ترافیکی توسط کیشوندان فاقد چراغ قرمز است.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد