ویژه های خبری

امروز : پنجشنبه - ۳ - مهر - ۱۳۹۹

مدیرکل بنادر و دریانوردی منطقه آزاد کیش  گفت: در پی تلاش های مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش و همکاری خوب شهردار، فرماندار و مسئولان بنادر غرب هرمزگان و چارک، کشتی های مسافربری از ساعات نخستین روز به مسافران در مسیر بندر چارک به کیش خدمات می دهند.

به گفته حسن قلی نژاد در پی این برنامه ریزی و تمهیدات پیش بینی شده، مسافران شهرهای مختلف و شهروندان بندر چارک و استان هرمزگان می توانند ساعت 6 صبح از بندر چارک به سمت جزیره کیش سفر خود را آغاز کنند.

وی افزود: جزیره کیش علاوه بر امکانات مناسب گردشگری و تفریحی، به لحاظ امکانات درمانی، دانشگاهی، فرودگاهی و .... نیز می تواند محل مناسبی برای تامین نیازهای ساکنان شهرهای غرب هرمزگان و حتی استان های مجاور باشد به همین دلیل با برقراری این خط مسافربری دریایی، هموطنان عزیزمان می توانند در ساعات اولیه صبح به جزیره کیش سفر کنند و از خدمات مورد نیاز خود بهره مند شوند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی منطقه آزاد کیش تصریح کرد: این موضوع علاوه بر گسترش دامنه خدمات دهی جزیره کیش در استان، چرخه اقتصادی خوبی نیز در جزیره کیش و استان هرمزگان ایجاد می کند و با افزایش متقاضیان خدمات در حوزه های دانشگاهی و درمانی، زمینه توسعه بیشتر مراکز آموزشی و درمانی در جزیره کیش فراهم می شود.

قلی نژاد در پایان تاکید کرد: ایجاد برخی امکانات و نصب برخی تجهیزات در حوزه های درمانی و یا توسعه برخی زیرساخت های دانشگاهی نیازمند افزایش جمعیت متقاضی در کیش است و چنانچه جزیره کیش به محلی برای ارائه خدمات و یا امکانات به ساکنان دیگر شهرهای استان هرمزگان و یا استان های مجاور تبدیل شود توسعه امکانات و تجهیزات بخش های آموزشی و درمانی صرفه اقتصادی برای این منطقه آزاد کشور به همراه دارد لذا این برنامه ریزی در آینده نه چندان دور منافع خوبی برای جزیره کیش به همراه دارد.

 


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد