ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه - ۲۵ - تیر - ۱۳۹۹

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان به تشریح آخرین اقدامات مقابله با کرونا پرداخت.

دکتر حسین فرشیدی امروز(۲۰ اسفندماه) در جمع خبرنگاران، در خصوص آخرین وضعیت مقابله با کرونا در استان هرمزگان، با بیان اینکه ۵۹۲ بیمار با تشخیص بیماری حادتنفسی تاکنون به بیمارستان مراجعه کرده اند، اظهار کرد: ۳۰۷ نفر از این تعداد به دلیل مشکوک بودن مورد نمونه گیری قرار گرفتند و ۴۸۱ نفر پس از بهبود ترخیص یافتند و در حال حاضر ۱۶ بیمار حاد تنفسی نیز بستری هستند.
فرشیدی با اشاره به اینکه آمار مثبت کرونایی هرمزگان امروز به ۶۹ نفر رسید، اضافه کرد: متأسفانه یک نفر در شهرستان بندرعباس در ۲۴ ساعت گذشته به تعداد فوتی های استان هرمزگان اضافه شد تا جمع فوتی ها به ۷ نفر برسد.
وی در خصوص میزان پراکندگی موارد مثبت کرونایی در استان هرمزگان، تصریح کرد: بندرعباس با ۳۵ مورد، قشم با ۱۱ مورد، کیش با ۱۲ مورد، پارسیان ۲ مورد، رودان ۲ مورد، بندرلنگه ۳ مورد، بستک، حاجی آباد، میناب و جاسک هرکدام یک نفر نیز توزیع ویروس کرونا مثبت در استان هرمزگان را شامل می شوند و دو مورد هرمزگانی در بیمارستان های تهران بستری هستند.

فرشیدی در خصوص شایعه گرم شدن هوا در هرمزگان و تأثیر در از بین رفتن یا کندی سرایت ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: این موضوع هنوز ثابت نشده و هیچ دستاورد علمی در این خصوص به اثبات نرسیده است.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه از نمونه های گرفته شده ۱۶۸ مورد منفی اعلام شد، ادامه داد: از موارد مثبت نیز تاکنون ۴۶ نفر ترخیص یافته اند.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد