ویژه های خبری

امروز : شنبه - ۴ - بهمن - ۱۳۹۹

به گزارش صبح کیش، مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش با رویکرد شکستن انحصار حمل و نقل از سوی برخی رانندگان تاکسی که مشکلاتی را برای تردد عمومی در این جزیره ایجاد کرده بودند، با انعقاد قراردادی با شرکت اسنپ و جذب اختیاری داوطلبین، پس از سال‌ها انتظار، دکمه آغاز فعالیت تاکسی اینترنتی در کیش را زد.

ابوالفضل طیبی، در بخشنامه‌ای با تسهیل شرایط برای رانندگان تاکسی از جمله کاهش درصد شرکت و اختیاری بودن عضویت و خدمت در اسنپ، حتی اقدام به گذاشتن جایزه برای رانندگانی که طی ده روز اول،60 سفر با اسنپ داشته باشند ارائه کرد اما به علت عدم استقبال این گروه که البته سازمان‌دهی‌شده بودند، از رانندگان خودروهای شخصی برای خدمت در این سامانه دعوت نمود.

درخواست مردم از دادستان کیش

مردم جزیره کیش هم در پی اعتصاب رانندگان تاکسی، خواستار ورود دادستان به این موضوع شده بودند و با آغاز به کار فعالیت اسنپ در این منطقه، مردم در نخستین روز فعالیت اسنپ ضمن ابراز خرسندی از عملی شدن وعده‌ چندساله راه‌اندازی این سامانه، از خدمات با سرعت بالای اسنپ استفاده کردند.

قیمت خدمات حمل و نقل توسط اسنپ، تفاوت قابل ملاحظه‌ای با قیمت‌های مصوب تاکسی‌رانی داشته و این امر نیز باعث رضایت دوچندان مردم شده است. ثبت‌نام در اسنپ، همچنان و با استقبال بسیار زیاد در جزیره کیش در حال انجام می‌باشد.

شایان ذکر است؛ رانندگان تاکسی باری دیگر به توجه به آغاز به کار شرکت اسنپ، دست از کار کشیده و با اعتصاب چندباره در مقابل یکی از بازارهای مهم مرکز شهر، حمل و نقل را در جزیره برای چندمین‌بار دچار مشکل کردند.