امروز
۱۹ آذر ۱۳۹۷
تاریخ میلادی :
Dec 10 2018
ساعت :

مجتمعی برای نخبگان جزیره
درسامهر؛ به دنبال هدیه دادن آرامش در کنار نور و آب

 بابک عامل / در نهمین روز از دهه مبارک فجر، مجتمع مسکونی «درسامهر کیش» در جزیره کیش افتتاح شد.
مجتمع مسکونی درسا مهر کیش در روز شنبه و در نهمین روز از دهه مبارک فجر با حضور دکتر محمد ابراهیم انصاری لاری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاونان و مدیران سازمان و جمعی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

یک پروژه بزرگ
در همین راستا محمدرضا جباری، مدیرعامل شرکت درسامهر کیش در گفت‌و‌گویی اختصاصی با خبرنگار هفته‌نامه آوای کیش از پروژه تازه افتتاح‌شده این شرکت گفت و اظهار داشت: در واقع ساخت این پروژه بزرگ از روز شانزدهم تیرماه سال 90 به صورت رسمی آغاز شد.
وی در همین خصوص اضافه کرد: از همان ابتدای راه کاری‌مان سیاست‌هایی را برای این پروژه ترسیم کردیم و در بحث اجرا، برنامه‌های ویژه‌ای داشتیم.
مدیرعامل شرکت درسامهر کیش بیان کرد: نخستین سیاست کاری ما روی بحث معماری این مجتمع تمرکز داشت.
وی عنوان کرد: تمام تفکر ما این بود که یک پروژه بسیار زیبا را در کیش بسازیم تا مردم از زندگی کردن در آن احساس آرامش داشته باشند.
جباری با تاکید به این مهم که به دنبال هدیه دادن آرامش به مردم هستیم، خاطرنشان کرد: می‌خواهیم آنهایی که در این مجتمع زندگی می‌کنند هیچ دغدغه‌ای نداشته باشند و با این ذهنیت کاررا شروع کردیم.
وي ضمن ارائه توضيحات تكميلي تصريح كرد: طراحي طوري صورت گرفت كه در معماري داخلي، فردي كه قصد زندگي در اين مجتمع را دارد، فضايی بیهوده را در منزلش مشاهده نكند.
اين فعال حوزه ساختمان با بيان اين موضوع كه واحدهاي مجتمع درسامهر بصورت کم متراژ طراحی شده اند، افزود: طراحي داخلي در زيبايي خانه بسيار حائز اهميت است؛ به همين خاطر در تمام واحدها بالكن تعبيه شده است تا حس خوبي به ساكنين داده شده باشد.

معماری بیرونی منحصر به فرد
وي در ادامه به بحث معماري بيروني مجتمع يادشده ورود كرد و گفت: در اين معماري از المان‌هاي ايراني استفاده كرديم تا هنر را نیز در اين حوزه وارد كرده باشيم.
جباري در همين خصوص بيان كرد: به عنوان مثال اگر از بالا به مجتمع نگاه كنيد، نمايي از بادگيرهاي ايراني را تماشا خواهيد كرد.
وي همچنين از نورپردازي ويژه‌ي مجتمع درسامهر گفت و اضافه كرد: به عقيده ما نورپردازي ساختمان يك علم است و با رنگ‌هاي متنوع اين علم را به خوبي نمايش داديم.
مدیرعامل شرکت درسامهر کیش با بيان اين موضوع كه از مصالحي استفاده كرديم كه جلوه نور را بيشتر مي‌كرد، افزود: براي ساخت اين مجتمع به دنبال پياده كردن ايده‌هاي خلاقانه و فكر نو بوديم و در واقع با اين ايده‌ها، حس خوب را توسعه داديم.
وي در بخش ديگري از اين گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار آواي كيش گفت: آب و نور 2الماني هستند كه اگر در ساختمان باشند به زيبايي بصري آن كمك شاياني مي‌كنند به همين خاطر از اين 2المان در درسامهر به خوبي بهره گرفتيم.
اين فعال صنعت ساختمان اضافه كرد: آب جاري را در محوطه باز مجتمع به صورت بزرگترين آب‌نماي جزيره طراحي كرديم تا با توجه به اينكه در كنار دريا هستيم، آب را نزديك به ساختمان داشته باشيم؛ آب‌نمايي كه با نور تركيب شده است.
وي بيان كرد: با تعبيه اين آب‎‌نماي زيبا بدون ترديد هر فردي كه در محوطه مجتمع قدم مي‌زند از حضور در اين محيط لذت مي‌برد.

تهیه مایحتاج روزانه
جباري با اشاره به بحث ترانسفر مواد غذايي در مجتمع درسامهر، عنوان كرد: به دنبال آن هستيم كه همه نيازهاي روزمره‌ي ساكنين را در خود مجتمع برطرف كنيم.
وي بيان كرد: بايد فودكورت و هايپر ماركت را در محوطه براي ساكنين درسامهر تعريف كنيم تا براي خريد مايحتاج روزمره نياز به خروج از مجتمع نباشند.
مدیرعامل شرکت درسامهر کیش به پياده كردن سيستم هتلينگ در اين مجتمع اشاره كرد و افزود: به هر حال نگاه ما ساخت يك مجتمع توريستي براي افرادي است كه اقامتي كوتاه در كيش خواهند داشت و هدف ما براي اين مجتمع سكونت نخبگان و پزشكان است، تا در اين مسير گامي در بحث درماني جزيره نيز برداشته باشيم.
وي ادامه داد: اين مجتمع در 20هزار و 300متر مربع كار خود را شروع كرد و 4هزار و 300متر آن بناي خدماتي است و 12هزار متر نيز فضاي باز مجتمع را تشكيل مي‌دهد.
اين فعال عرصه ساختمان كشور اضافه كرد: 372 واحد كه از 55تا 110متر هستند در اين مجتمع ساخته شده است و در حال حاضر در 150واحد آن افراد ساكن هستند و بقيه واحدها را براي تحويل به نخبگان آماده داريم.

توجیه اقتصادی اندک
وي با اشاره به اين موضوع كه خودمان مي‌دانيم اين پروژه‌ها توجيه اقتصادي آنچناني ندارند، بيان كرد: پاي عشق اما اگر وسط باشد كارها خوب پيش مي‌روند. وقتي با ديد اقتصادي صرف به كاري ورود مي‌كنيد جواب نخواهيد گرفت.
جباري به آواي كيش گفت: از دوستاني كه در كار ابنيه هستند خواهش مي‌كنم كه اگر مي‌خواهند ساختماني را در كيش بسازند برنامه بلندمدت داشته باشند و از افكار جديد بهره بگيرند.
مدیرعامل شرکت درسامهر کیش اضافه كرد: نبايد تنها به ساخت‌و‌ساخت فكر كنيم و بايد آينده‌نگر باشيم، در همين راستا برنامه‌هاي نرم‌افزاري بسيار خوبي را به سازمان منطقه آزاد كيش براي اجرا ارائه داده‌ايم.
وي به تزريق تفكرات نو به صنعت ساختمان كيش اشاره كرد و گفت: بايد در زيبايي كيش تاثيرگذار باشيم.

تقدیر از امام جمعه و مدیرعامل سازمان
جباري ضمن تقدير از مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش و امام جمعه اين جزيره، خاطرنشان كرد: حضور اين 2عزيز در مراسم افتتاحيه مجتمع، روحيه بسيار خوبي را به بنده تزريق كرد و وقتي هر 2بزرگوار به خوب بودن پروژه تاكيد كردند براي ادامه مسير انرژي مضاعفي گرفتيم.
وي از نقش رسانه در معرفي پروژه‌هاي بزرگ جزيره گفت و تصريح كرد: هر سانتي‌متر از جزيره كيش ميلياردها ارزش دارد و وظيفه ما است كه اين جزيره ارزشمند را معرفي نماييم.
مدیرعامل شرکت درسامهر اضافه كرد: بايد در مسير اطلاع‌رساني و معرفي جزيره كيش نگاهي فراملي داشته باشيم و جزيره را به كشورهاي مختلف بشناسانيم.
وي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود اضافه كرد: براي ساخت مجتمع درسامهر 120هزار متر سنگ استفاده شده است و اين متراژ سنگ مترداف است با توليد 500هزار متر از اين ماده ساختماني و اين موضوع گواهي مي‌دهد كه ما در مسير توسعه اقتصادي و اشتغال نيز گام خوبي را برداشته‌ايم.
جباري در همين خصوص افزود: اين مقدار سنگ نياز به همكاري 400كاميون داشت و اين موضوع نشان‌دهنده آن است كه در توسعه حمل و نقل نيز فعال بوده‌ايم.
وي در قسمت پاياني اين گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار هفته‌نامه آواي كيش ضمن تاكيد بر فرامين مقام معظم رهبري، خاطرنشان كرد: در پروژه درسامهر به خوبي شاهد پياده شدن بحث اقتصاد مقاومتي بوديم.

نوشتن دیدگاه

آخرین اخبار

تمامی حقوق محفوظ است. استفاده از اخبار و تصاویر اختصاصی این وبگاه تنها با ذکر نام منبع صبح کیش امکان پذیر است.