امروز
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
تاریخ میلادی :
May 20 2019
ساعت :

منصور آزادکام ، هنرگردان و بهره بردار مجموعه هنری وموزه خلیج فارس کیش با اعلام عملکرد 8 ماهه این مجموعه هنری خبرداد:

مجموعه هنری خلیج فارس ، پویاتر ازهر زمان در نوروز97

سعید زرگانی / منصور آزاد کام هنرگردان و بهره بردار مجموعه هنری وموزه خلیج فارس کیش گفت :3 هزار و 767 نفر از تیر تا ابتدای اسفند ماه امسال از این مجموعه هنری دیدن کرده اند.

وی ضمن بیان این مطلب افزود:از نقاط عطف این بازدیدها ،تعامل با مدارس و بازدید 768 نفر از دانش آموزان جزیره از این مجموعه است.

وی در مورد آثار به نمایش داده شده در این مجموعه توضیح داد: در مدت این 8 ماه  حدود 650 اثردر گالری های این مجموعه اکران شده و در حدود 67 هنرمند با ما تعامل داشته اند.

این فعال عرصه فرهنگ وهنر ادامه داد: به طور میانگین این مجموعه روزانه 12 نفربازدید کننده داشته که با توجه به جغرافیای منطقه ، جمعیت و شرایط آب وهوایی در مقایسه با کلان شهرها رقم قابل توجهی به شمار می رود.

هنرگردان و بهره بردار مجموعه هنری وموزه خلیج فارس کیش درادامه تشریح فعالیت های این مجموعه اظهار داشت: ما با ایده ایجاد یک قطب هنری در منطقه وارد کار شدیم وبا برنامه ریزی یک پروسه زمانی سه ساله و با هدف ایجاد فرصت های توسعه اقتصادی برای فضای هنری کشور ، به خصوص هنرمندان جوان در تلاش هستیم این هدف را میسر کنیم .

آزادکام اضافه کرد:در مسیری که آمدیم ابتدا برنامه کاری خود را براساس برپایی گالری ها گذاشتیم و اولین افتتاح ما گالری های مجموعه بود که با آثار گروه فرا ، موسسه طرح فضا ، چیدمان شد.

وی افزود:پس از آن به ترتیب شش افتتاحیه دیگر را در نمایشگاه ها داشتیم که شامل نمایش وفروش آثار ویکتور وازارلی، نمایش و فروش آثار هنرمندان جوان ، نمایشگاهای : آیت ، نوستالژی ، دیوار و ناگفته های کودکانه می باشد.

هنرگردان و بهره بردار مجموعه هنری وموزه خلیج فارس کیش تصریح کرد: پس از گالری ها ، اولین گام ما ایجاد فروشگاه هنری در مجموعه بود که آثار هنرمندان جوان سراسر ایران شامل تابلوها ، هدایا و صنایع دستی  در آن جمع آوری می شود وبا قیمت های بسیار مناسب ودر جهت کمک به اقتصاد هنر عرضه می شود.

وی ادامه داد: دومین اقدام ما بعد از گالری ها ، راه اندازی سینما تک در مجموعه با همکاری جناب آقای امیرحسین سیادت ، مدیرمحترم سینما تک مجموعه موزه معاصر تهران بود که در سه ماه اخیر بطور میانگین 8 فیلم را در هر ماه نمایش داده است     که مجموعا این 24 فیلم از آثار برتر تاریخ سینما به شمار میروند .

آزادکام در ادامه تشریح عملکرد مجموعه هنری وموزه خلیج فارس کیش گفت: در آخرین مرحله ، افتتاح کافی شاپ مجموعه را داشتیم چرا که اعتقاد داریم این مجموعه باید یک فضای فرهنگی کامل در جهت تضارب آرای هنرمندان  وهنردوستان و هم افزایی آنها باشد و محلی همراه با آرامش و آسایش را برای گفت وگو و تبادل نظرها وتجربیات برای آنها ایجاد کند.

وی ضمن آسیب شناسی برخی از اقدامات این مجموعه افزود:متاسفانه به رغم بررسی های مختلف ، برگزاری تورهای هنری به جهت شرایط زمانی عملا موفق نبوده و در حال حاضر در حال برنامه ریزی و امکان سنجی برای برگزاری این تورها  در بازه های زمانی مناسب و بهتر هستیم.

 این فعال فرهنگی وهنری ادامه داد: در این مسیر برنامه ریزی برای رزیدنسی هنرمندان و تشکیل گالری های خارجی را نیز در دستور کار داریم وامیدواریم در سال 97 میزبان گروهی  ازهنرمندان خارجی در جزیره کیش ومجموعه خلیج فارس باشیم.

آزادکام به نحوه اطلاع رسانی و تبلیغ مجموعه خلیج فارس  و جذب گردشگران اشاره کرد وگفت : در سالن های ترانزیت وانتظار بار فرودگاه تبلیغات گسترده ای انجام شده تا مسافران عزیز به راحتی با مجموعه خلیج فارس آشنا شوند و از آن بازدید کنند.

وی ادامه داد: برای بازدید کنندگان عزیز علاوه بر استفاده از امکانات مجموعه ، ورک شاپ ، امکان تجربه نقاشی دیواری و برنامه های نمایشی خارج از زمان های معمول پیش بینی شده است.

 آزادکام تاکید کرد: جهت رفاه حال بازدیدکنندگان در ایام نوروز ساعات کار این مجموعه از 10صبح تا 11 شب به صورت یکسره خواهد بود و مردم می توانند در ساعات تعطیلی بازارها هم حداکثر استفاده را برده و از فضاهای مختلف این مجموعه بهره کافی را ببرند.

وی در پایان اضافه کرد جا دارد ازاین فرصت استفاده کنم واز مدیریت محترم  شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش، جناب آقای سراج ، معاون محترم ایشان جناب آقای نوراشراف الدین ، مدیریت محترم همایش و نمایشگاه ها جناب آقای صفایی و سایر همکاران این شرکت به خاطر همراهی مجدانه آنان در اجرای برنامه های مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش قدردانی و تشکر نمایم .

 نوشتن دیدگاه

آخرین اخبار

تمامی حقوق محفوظ است. استفاده از اخبار و تصاویر اختصاصی این وبگاه تنها با ذکر نام منبع صبح کیش امکان پذیر است.