ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه - ۷ - خرداد - ۱۳۹۹
ماهان مدون در گفتگو با صبح کیش مطرح کرد

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، همزمان با موج بازگشت مسافرین از سفرهای نوروزی و راه‌اندازی سامانه بازگشت کیشوندان در جزیره کیش، ابهامات و سؤالاتی از سوی مخاطبین صبح کیش مطرح شد که برای رسیدن به پاسخ با ماهان مدون مدیر توسعه گردشگری منطقه آزاد کیش وارد گفتگو شدیم و سوالات شما مخاطبین صبح کیش را مطرح نمودیم.

 چه تعداد درخواست برای بازگشت به جزیره کیش از سوی کیش وندان از روز اول شروع به کار سامانه ثبت‌نام تا امروز ثبت‌شده است؟
طبق آخرین آمار موجود در سامانه حدود 2200 درخواست برای بازگشت به کیش از مبدأ تهران و دیگر شهرهای کشور به ثبت رسیده که درخواست‌ها در مرحله پایش اولیه قرارگرفته است.

پس از ثبت‌نام افراد، چه مراحلی برای فراهم شدن شرایط بازگشت افراد به جزیره کیش انجام می‌شود و چه اولویت‌هایی برای بازگشت به جزیره کیش مشخص‌شده است؟

در اولین اقدام، اشخاصی که با شماره‌های مختلف چندین درخواست در سامانه ثبت کرده بودند مشخص و درخواست‌های این افراد از چند درخواست به یک درخواست کاهش پیدا کرد و درخواست‌های اضافه از سیستم ثبت‌نام حذف شدند. در مرحله دوم افراد بر اساس اولویت احراز شرایط کیش وندی و ساکن بودن در کیش پایش شدند. اولویت اول ورود به کیش با افرادی است که دارای کارت کیش وندی فعال، مجوز فعالیت اقتصادی یا مالکیت ملک در جزیره کیش هستند می باشد و در اولویت دوم ثبت‌نام شده‌های فاقد شاخصه‌های طرح‌شده به اپلیکیشن معرفی خواهند شد تا مدارک اثبات حضور و سکونت در جزیره کیش را به اپلیکیشن ارسال نمایند که این کار طی چند روز آینده انجام خواهد شد. عدم تماس یا دریافت مجوز ورود به اپلیکیشن طی این چند روز برای این افراد به‌منزله عدم برنامه‌ریزی برای بازگشت آنان به کیش نیست و صرفاً می‌بایست طبق اولویت بندی گفته شده منتظر دریافت مجوز ورود به برنامه بازگشت باشند.

در حال حاضر طبق پایش اولیه افراد دارای اولویت اول (دارای کارت کیشوندی، فعالیت اقتصادی و سند مالکیت ملک) به اپلیکیشن معرفی‌شده و مجوز ورود به اپلیکیشن برای انجام مراحل ورود را دریافت کرده‌اند. این افراد پس از انجام مراحل بازگشت و ورود به جزیره کیش به قرنطینه 14 روزه منتقل و پس‌ازآن در صورت تأیید کارشناسان بهداشت جزیره کیش مجوز خروج از قرنطینه و حضور در محل کار و جامعه را دریافت خواهند کرد.

در خصوص ورود کیش وندان از شهرهای دیگر (شیراز، اصفهان، مشهد، تبریز و ...) چه تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی انجام‌شده است؟

با توجه به ظرفیت‌های موجود بیمارستانی و بهداشتی جزیره کیش و محدودیت در پذیرش این مراکز، در حال حاضر اولویت با افرادی است که از طریق پایتخت به جزیره کیش وارد می‌شوند که البته ورود از طریق پایتخت نیز با محدودیت روزی یک پرواز شروع و به‌نوبت و با تصمیم شورای سلامت جزیره کیش نسبت به‌اضافه شدن ورودی اقدام خواهد شد. در خصوص دیگر شهرها با توجه به درخواست‌های ثبت‌شده در سامانه برنامه‌ریزی و طی روزهای آینده و با تصمیم شورای سلامت جزیره کیش نسبت به ورود این افراد از شهرهای دیگر اقدام خواهد شد که پس از برنامه‌ریزی از طریق دسترسی به اپلیکیشن به این عزیزان اطلاع رسانی خواهد شد.

در خصوص ورود از طریق مبادی دریایی چه تصمیماتی گرفته‌شده و آیا مبادی ورودی دریایی برای ورود کیش وندان فعال خواهد شد؟

در حال حاضر هیچ برنامه‌ریزی برای بازگشت دریایی به جزیره کیش انجام‌نشده است. طی هفته آینده و منوط به تأیید شورای سلامت جزیره کیش نسبت به پذیرش کیش وندان از مبادی دریایی و به‌صورت کاملاً محدود اقدام خواهد شد که در اطلاع‌رسانی بعدی چگونگی ورود افراد از این مبادی اعلام خواهد شد.

در خصوص بازگشت خودروهای که  اقدام به خروج از جزیره کرده و متقاضی بازگشت به کیش هستند چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟

طبق آمار دریافت شده از پلیس راهور و با توجه به کم بودن تعداد خودروهای خارج شده از جزیره کیش طی ماه‌های گذشته به‌زودی در خصوص ورود این خودروها تصمیم‌گیری خواهد شد و احتمالاً از هفته آینده ورود این خودروها آغاز خواهد شد.

شماره تلفنی برای تماس از سوی کیش وندان و حل مشکلات سامانه معرفی می‌کنید.

همکاران ما در بخش پشتیبانی سامانه با شماره تلفن‌های 44434006، 44434007 و 44434009 آماده پاسخگویی به سؤالات و رفع مشکلات کیش وندان گرامی هستند.

 

مدون در پایان اضافه کرد: عزیزان ثبت‌نام کننده در سامانه مطلع باشند که عضویت در سامانه به‌منزله تأیید ورود به جزیره کیش نیست و این افراد می‌بایست منتظر پاسخ سامانه و دریافت مجوز ورود به اپلیکیشن باشند.

اشخاص ثبت نامی ای که دارای کارت کیش وندی فعال نیستند، سند مالکیت و مجوز فعالیت اقتصادی ندارند هم با صبوری بیشتر منتظر فعال شدن حساب کاربری اپلیکیشن در مرحله دوم باشند.

 


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد