ویژه های خبری

امروز : شنبه - ۹ - مرداد - ۱۴۰۰
حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن‌زاده :

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن‌زاده با اشاره به اینکه هواپیما، فرودگاه، سوپرمارکت‌ها، سواحل و رستوران‌ها از جمله اماکنی هستند که در انتقال و گسترش ویروس کرونا، نقش دارند و باید کنترل شوند، اظهار داشت: با اعلام وضعیت قرمز در استان هرمزگان توسط وزارت بهداشت، اولویت همه ‌دستگاه‌ها باید حافظ جان مردم باشد و مسئولین لازم است در جهت رسیدن به کمترین آسیب جانی مردم برنامه‌ریزی کنند.

وی با بیان اینکه ما برای شروع دوباره نماز جمعه فقط مطیع شورای سلامت بودیم، افزود: در صورت تصمیم شورای سلامت بر تعطیلی مجدد اماکن مذهبی، مساجد و نمازجمعه، آمادگی کامل برای تبعیت از دستورالعمل‌های آن را داریم و قطعا برگزاری نماز جماعت را تعطیل خواهیم کرد، چرا که عبادات نیز در جهت حفظ جان مردم هستند و این تصمیم براساس خرد جمعی و همکاری اتخاذ شده و می‌شود.

امام جمعه جزیره کیش با اشاره به تعطیلی مساجد و نماز جمعه در ابتدای همه‌ اماکن و حوزه‌ها و پیشرو بودن مؤمنین در اطاعت از دستورالعمل‌های شورای سلامت، یادآور شد: مردم باید از رهبر معظم انقلاب که به موقع درباره مقابله با این ویروس منحوس خط مشی را تعیین کردند، تاسی کنند و همان‌ طور که ایشان امر به اطاعت از متخصصین مؤمن کردند، مردم هم از این حوزه تبعیت کنند.

در دو هفته اخیر شاهد گرانی کالاهای اساسی شده‌ایم

حجت‌الاسلام حسن‌زاده با اشاره به شرایط کرونا و فشارهای اقتصادی که به مردم، خصوصا قشر ضعیف تحمیل شد، ادامه داد: فشارهای اقتصادی، بر شرایط کرونا مضاعف شده و زندگی را برای مردم بیش‌ از پیش سخت کرده است.

امام جمعه کیش تصریح کرد: مافیا باعث گرانی ارز، طلا، خودرو و مسکن شده‌ و شاید در ظاهر فقط مسکن اولویت به‌شمار آید، اما گرانی در حوزه‌های ارز و طلا و خودرو نیز به‌صورت غیرمستقیم بر قیمت اقلام دیگر، تاثیر سوء می‌گذارد، لذا در دو هفته اخیر مخصوصا، شاهد گرانی کالاهای اساسی شده‌ایم.

حمایت‌های سازمان منطقه آزاد محدود به کارمندانش نباشد

حجت‌الاسلام حسن‌زاده با تاکید بر اینکه بیش از 50 درصد مردم کیش، امکان تهیه مسکن مناسب ندارند و اگر کمک‌های حمایتی که عده‌ معدودی را شامل می‌شود، درنظر نگیریم این آمار افزایش می‌یابد.

وی ساخت مسکن‌هایی مناسب از راهکارهای رفع این معضل عنوان کرد و گفت: فارغ از بحث‌های فنی، آنچه محرز است، وجود زمین کافی و شرایط آسان اعطای مجوز است که می‌تواند درنهایت به بهره‌مندی قشر ضعیف از مسکن مناسب منجر شود.

امام جمعه کیش اضافه کرد: این که از طرفی ادعا کنیم ما مستقل از سرزمین اصلی هستیم و به پروژه‌هایی مثل مسکن مهر پشت کنیم، اما از طرف دیگر خودمان هیچ خدمت شایانی به مردم نکنیم، باعث تعارض می‌شود.  

وی با تاکید بر اینکه خدمات حمایتی در کیش، محدود به کارمندان سازمان است و مردم عادی از هیچ حمایتی برخوردار نیستند، گفت: می‌توان همان پروژه مسکن مهر را با شکلی مناسب‌تر و شایسته در کیش، ارائه داد.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده تصریح کرد: مسائل فنی و انتخاب و پیشنهاد راهکار، تخصص و مسئولیت ما نیست اما آنچه مسلم است، که مردم مشکل جدی تهیه مسکن دارند و باید رفع شود، کما اینکه در حوزه زمین، هیچ کمبودی حس نمی‌کنیم.

امام جمعه کیش تاکید کرد: افرادی که سال‌هاست در کیش اقامت دارند و در اینجا ماندگار شده‌اند، حق دارند که از حمایت‌هایی جهت تهیه مسکن برخوردار شوند تا پس از سال‌ها سکونت در جزیره، ناچار به بازگشت به شهرهای خود آن هم با دست خالی نشوند، و این یک وظیفه‌ حاکمیتی است که باید زودتر به نتیجه برسد و به دولت‌های بعدی محول نشود.

جابه‌جایی‌های مکرر در سازمان، ثبات مدیریتی را متزلزل می‌کند

حجت‌الاسلام حسن‌زاده با اشاره به انتصاب جدید سازمان منطقه آزاد کیش و حواشی آن، ضمن تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری در جوانگرایی، گفت: معنای جوانگرایی، کنار رفتن افراد باتجربه نیست، و جوانان پر انرژی و متخصص می‌توانند بسیار موثر ظاهر شوند.  

وی افزود: نکته‌ای که بارها به دوستان تذکر داده شده این است که جابه‌جایی‌های مکرر، ثبات مدیریتی را متزلزل می‌کند و درنهایت باعث عدم انجام کار درست می‌شود و اگر نیرویی در حوزه خود، درست عمل کرد جابه‌جا نشود.

وی با تاکید بر حق و توقع مردم بومی و کیشوند، گفت: حدالامکان باید از نیروهای داخلی استفاده کرد تا هم هزینه‌های سازمان مدیریت شود و هم از بومیان متخصص بهره گرفته شود.

رعایت تقوای قلم، رسالت اصلی اصحاب رسانه است

امام جمعه کیش رعایت تقوای قلم را از اولویت‌های اصحاب رسانه برشمرد و تصریح کرد: حفظ آبروی مردم، مصالح نظام و در یک جمله تقوای نوشتاری،  از وظایف اهل رسانه می‌باشد و قطعا در میزان تاثیر خبر نیز فایده‌ بخش خواهد بود و هیچ‌کس هم توان مبارزه با نوشته‌ای که بر اساس حق و رعایت تقوا تنظیم شده باشد، ندارد.

وی با اشاره بیان اینکه گاهی برخی از مدیران بی‌هیچ خروجی مثبتی، بعد از دریافت امکانات زیاد، جزیره را ترک می‌کنند اظهار داشت: مدیرانی که وارد جزیره می‌شوند نگاهشان، خدمت و تامین منافع ملی باشد و در حد معمول از امکانات و بیت‌المال استفاده کنند.

امام جمعه کیش در پایان، نظارت ناکافی مراجع ذیصلاح در انتخاب افراد و نحوه انجام هر عملیات در حوزه فعالیتی را مهم‌ترین و اصلی‌ترین مشکل در خروجی ناکافی و موفق پروژه‌ها دانست و تاکید کرد: نهادهای نظارتی و افراد عادل و پاک دست و متدین باید بر امور نظارت بیشتر کنند.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم