ویژه های خبری

امروز : سه شنبه - ۱۳ - خرداد - ۱۳۹۹

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام این خبر افزود: کابل فیبر نوری که از طریق بندر چارک ارتباط بین کیش و سرزمین اصلی را برقرار می کند به علت کشیدگی دچار مشکل شده بود که طی سه روز گذشته با تلاش کارشناسان و مسؤلان، مفصل بندی وتعمیر شد.


15 سال است که یک کابل فیبر نوری 12 رشته‌ای کار ارتباط جزیره با سرزمین اصلی را انجام می‌دهد که این فیبر بصورت «غیر دفنی» در بستر دریا اجرا شده و این ساختار همواره ، زمینه‌ساز بروز برخی مشکلات درارتباطات جزیزه کیش بوده است.


در سال های گذشته این کابل درچندین نوبت دچار مشکل شده که در آخرین مورد روز 26 شهریور ماه و بر اثر اجرای یک پروژه عمرانی در نزدیکی بندرچارک به سمت دریا، آسیب جدی به خط ارتباطی فوق وارد شد.


به گفته امیرسوداگران مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش، 'بر اثر این آسیب 8 تار از 12 تار فیبر نوری قطع شد که این موضوع عامل قطع فرایند ارتباطی کیش و سرزمین اصلی شد، لذا با تلاش متخصصان، کلیه ارتباطات مکالمه و دیتا به 4 رشته سالم باقی مانده منتقل و ارتباط بصورت موقت برقرار شده بود'.


مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد کیش افزود: مجموعه مدیریتی جزیره کیش و تیم فناوری اطلاعات و ارتباطات جزیره به این نتیجه رسید که کار ترمیم اساسی این کابل در اولین فرصت ممکن صورت بگیرد و این عملیات از روز چهارشنبه گذشته آغاز و با موفقیت اجرا و ارتباطات هم اکنون برقرار است.


در سه روز گذشته بخشی از ارتباطات دیتا و اینترنت جزیره از جمله دیتای سیم کارت‌های ارتباطات سیار شامل اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و تله کیش، قطع و تنها ارتباط مکالمه و پیامکی( (2G برقرار بود.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد