ویژه های خبری

امروز : شنبه - ۱۰ - آبان - ۱۳۹۹

به گزارش صبح کیش، غلامحسین مظفری در مراسم بهره برداری از طرح آبرسانی به روستای باغو با اشاره به اینکه پیش از این تامین آب روستا به وسیله تانکر انجام می شد، گفت: در ادامه ارائه خدمات به مردم کیش، پروژه آبرسانی روستای باغو افتتاح شد.

وی افزود: اجرای این طرح یکی از ضرورت ها برای تنها روستای جزیره کیش بود و با اجرای ۱۳۰۰ متر خط لوله، سکنه روستا از این نعمت برخوردار شدند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: تبدیل روستای باغو به یک روستای گردشگری در دستور کار قرار دارد و در این رابطه، طرح جامع گردشگری روستا در دست تدوین است و بیش از 50 درصد آن توسط مشاور انجام و مقدمات آن مهیا شده است.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه مجموعه آماده دیگری در زمینه بوم گردی تحت عنوان خانه بومیان در منطقه قدیم کیش وجود دارد، گفت: محور اصلی و اساس و پایه بوم گردی همین فعالیت هایی است که در روستای باغو شکل گرفته و یک طرح پیشنهادی دیگر نیز پروژه ای در نزدیکی روستای باغو است که با سرمایه گذاری بزرگ ومحوریت بوم گردی توسط مجموعه ای توانمند طراحی شده ودر دستور کار قرار گرفته است.
غلامحسین مظفری افزود: براساس بررسی ها مشخص شد کشش و گرایش خوبی از سوی مردم نسبت به اینگونه طرح ها وجود دارد و محوریت روستای باغو برای طرح های بوم گردی روستایی و مناطق قدیمی کیش با هدف پاسخگویی به نیازعلاقمندان این حوزه ظرفیت خوبی محسوب می شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص طرحهای زیرساختی جزیره گفت: در کیش خوشبختانه بیش از 100 طرح در دست اجرا در حوزه های زیرساختی و بخش خصوصی است که با سرعت مناسب در حال انجام است و بیش از 30هزار میلیارد تومان در این حوزه سرمایه گذاری شده است.
وی گفت: در ماههای آینده شاهد بهره برداری از تعداد زیادی طرح خواهیم بود و مکرر پروژه های جدیدی در دستور کار قرار می دهیم که بخشی از آنها، طرح هایی به معنای واقعی در سطح ملی هستند و حتی هموطنان ما می توانند فراتر از طرح های ملی از آنها خدمات دریافت کنند.
مظفری گفت: امیدوارم طرح های زیرساختی را تا پایان سال و به تعبیری تا پایان دولت دوازدهم بهره برداری کنیم و تمامی کارهایی که در دست اجرا است با شکلی مشخص و شفاف انجام و تحویل داده شود و به دنبال آن از طرح های جدید و متناسب با نیاز کیش و کشورغفلت نکنیم.
وی در پایان جزیره هندورابی را ظرفیتی بسیار مطلوب برای توسعه سواحل جنوب کشور عنوان کرد و افزود: پروژه جزیره هندورابی در غالب طرحی خوب در دستور کار است و به زودی آن عملیاتی می کنیم تا ظرف مدت 5 سال آینده ، هندورابی متناسب و معادل کیش نقش ایفا کند.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد