ویژه های خبری

امروز : سه شنبه - ۳۱ - فروردین - ۱۴۰۰

با پایان یافتن ایام نوروز ابوالفضل طیبی با حضور در محور طلوع تا غروب در خصوص ادامه روند احداث این پروژه دستور داد.
طیبی با بیان اینکه این مسیر با هدف توسعه متوازن جزیره کیش درحال احداث است گفت: برخورداری همه بخش های جزیره کیش از امکانات وزیرساخت های مناسب شهری از محورهای فعالیت شرکت عمران، آب وخدمات کیش در طرح راهبردی است و اجرای محور طلوع تا غروب گام مهمی درجهت تسهیل تردد شهروندانی است که در این منطقه سکونت یا فعالیت کاری دارند.
مدیرعامل شرکت عمران، آب وخدمات کیش افزود: با افزایش پروژه ها وفعالیت ها در بخش های جنوبی جزیره شاهد افزایش ترددها هستیم و مسیرهای قدیمی جوابگوی نیاز شهروندان وگردشگران نیست و از سویی با بالا رفتن آمار تصادفات وسوانح در این محور، طرح توسعه طلوع تا غروب اجرایی شد.
وی تاکید کرد: با ایجاد این مسیر تردد، کاشت نخیلات و بهسازی روشنایی در امتداد محورشرق تا غرب، یکی از مطالبات جدی ساکنان جنوب جزیره محقق می شود و شاهد توسعه فعالیت های گردشگری و اقتصادی در بخش های جنوبی نیز خواهیم بود.
گفتنی است عملیات احداث محور طلوع تا غروب به طول 13 کیلومتر پس از آزاد سازی 388 هزار مترمربع از سواحل کیش از دی ماه سال 1399 آغاز شد و نیمه اسفندماه سال گذشته به دلیل نزدیک شدن به ایام نوروزو افزایش گردشگران، همزمان با تمامی فعالیت های عمرانی در کیش متوقف شد و با اتمام تعطیلات نوروزی از امروز 16 فروردین 1400 از سر گرفته شد.
شایان ذکر است براساس برنامه ریزی های انجام شده عملیات اجرایی محور ساحلی  طلوع تا غروب تا نیمه تابستان سال جاری خاتمه می یابد .