ویژه های خبری

امروز : شنبه - ۲ - مهر - ۱۴۰۱
خطاب به مدیران جزیره کیش؛

۲۳ تیر ۱۴۰۰ بود که با دستور وزیر بهداشت جزایر خلیج‌فارس به‌استثنای کیش و قشم وارد مرحله واکسیناسیون عمومی بالای ۱۸ سال شده و در کمتر از ۲۰ روز خبر واکسینه شدن این جزایر به گوش رسید. پس از اعتراض شدید ساکنان قشم و کیش و پیگیری اصحاب رسانه کیش، با دستور جدید وزیر، این دو جزیره بزرگ خلیج‌فارس نیز به چرخه واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال وارد شدند.
پس از دستور وزیر در سایت و سیستم ثبت‌نام واکسن دسترسی افراد بالای ۱۸ سال دارای پرونده سلامت در این جزایر باز و نام‌نویسی و نوبت‌دهی برای ساکنان این دو جزیره آزاد شد.
در حین ثبت‌نام ساکنان جزیره کیش با مشکل ظرفیت روزانه تزریق واکسن روبرو شده و با پیام ظرفیت‌تکمیل محل‌های تزریق واکسن روبرو شدند تا جایی که در اطلاعیه‌های متعدد اعلام شد که این افراد تا رسیدن نوبت تزریق واکسن صبوری پیشه کرده و مکرراً سیستم ثبت‌نام را برای پیدا کردن نوبت خالی بررسی نمایند.
اما طی روزهای گذشته جزیره کیش با کمبود واکسن مواجه شد و شورای سلامت جزیره کیش طی اطلاعیه و به‌واسطه عدم دریافت واکسن تخصیص داده‌شده از افرادی که پیامک نوبت تزریق واکسن دریافت کرده بودند درخواست کرد به محل تزریق مراجعه نکرده و منتظر اطلاعیه‌های بعدی این مرکز باشند.
حال جای سؤال اینجاست که وزیر بهداشت با چه پشتوانه‌ای دستور تزریق واکسن به ساکنان این دو جزیره را صادر و یا در صورت تخصیص سهمیه به جزیره کیش چرا این سهمیه به جزیره کیش ارسال نشده است؟
این روزها با قرنطینه و تعطیلی‌های متعدد کسب‌وکارها و رکود شدید اقتصادی، ابلاغ محدودیت‌های ساعتی فعالیت بازارهای تجاری طی روزهای آینده، کاهش شدید گردشگران ورودی و وضعیت نامطلوب مالی کسبه و ساکنان این جزیره مرجانی آیا بهتر نبود مسئولان جزیره کیش به‌جای سفرهای متعدد به پایتخت و برگزاری جلسات مختلف برای حفظ صندلی مدیریت خود در دولت جدید، همه توان و وقت خود را صرف پیگیری دلیل عدم ورود واکسن تخصیص‌یافته به جزیره کیش می‌کردند؟
چه مشکلی بزرگ‌تر از تعطیلی فضای کسب‌وکار جزیره گردشگری کیش و ضررهای مالی شدید کسبه و تجار این جزیره وجود دارد که مسئولان بر روی این مشکلات چشم‌بسته و به‌جای نامه‌نگاری با وزیر بهداشت و درخواست سهمیه واکسن این جزیره و حل مشکلات مربوط به واکسیناسیون عمومی کیش وندان در نامه به وزیر پیشنهادی اقتصاد مشتاقانه از سوابق خود سخن گفته و به تملق‌گویی از وزیر پیشنهادی اقتصاد می‌پردازند و از مشکلات پیش‌آمده در جزیره کیش غافل‌اند.
در کمال تأسف جزیره کیش چند ماهی است با مدیریت ضعیف مسئولان و تصمیم‌گیری‌های عجیب روبروست و اقتصاد جزیره مرجانی روزهاست روی خوش به خود ندیده است. بحران اقتصادی این روزها در کیش بی‌سابقه است و مدیران فعلی نیز روزهای خود را با صدور احکام مدیریتی و جابجایی افراد در پست‌ها، برنامه ریزی برای پرورش آهو و طاووس در هندورابی، تکمیل سالن جدید فرودگاه و... سپری کرده و بر روی مشکلات اصلی جزیره کیش چشم‌بسته‌اند.

ایوب قادری

صبح کیش

نظرات (0)

هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location