سخنگوی شورای سلامت کیش گفت:

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، دکتر محمدرضا رضانیا در نودمین جلسه شورای اداری كيش، گفت: سه هزار و ۲۶۹ نفر از دریافت کنندگان واکسن در کیش در رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال هستند.

وی افزود: تا پایان روز گذشته براساس آمار تجمیعی ۷۴ هزار و ۶۸۷ دُز واکسن در کیش تزریق شده است که ۵۱ هزار و ۸۶ دُز در نوبت اول بوده است.

سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: از ابتدای همه گیری کرونا تا کنون ۳۶ هزار و ۷۷ تست از افراد دارای علایم بیماری کووید ۱۹ اخذ شده که ۲۳ درصد از این تعداد شامل هشت هزار و ۳۱۷ مورد مثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه در ۲۰ ماه گذشته به ازای هر ۱.۴ نفر از ساكنان یک تست كرونا انجام شده است، افزود: این مدت هزار و ۲۰۶ نفر در بیمارستان بستری شده اند که شامل ۱۴.۵ درصد بیماران شناسایی شده بوده است و این شاخص از ۲۰ درصد میانگین جهانی حدود ۵.۵ درصد پایین‌تر است.

سخنگوی شورای سلامت کیش در خصوص علت پایین بودن آمار بستری نسبت به بیماران شناسایی شده گفت: در این جزیره با همکاری شورای سلامت و سازمان منطقه آزاد از ابتدای شروع همه گیری قرنطینه سازی و پیشگیری در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در نتیجه این اقدامات تاکنون ۳۹۷ نفر در قالب چهار هزار و ۷۷۱ نفر-خدمت از خدمات هتلی نقاهتگاه استفاده کرده اند و هم اکنون نیز ۱۰۹ نفر نیز در قرنطینه خانگی هستند.

دکتر رضانیا با اشاره به اینکه از ابتدای همه گیری تاکنون ۵۸ نفر به علت ابتلا به کرونا فوت کرده اند که ۲۳ نفر در پیک‌های اول تا چهارم و ۳۵ نفر در پیک پنجم جان خود را از دست دادند، افزود: تعداد فوت در این جزیره به ازای هر ۱۰ هزار نفر با احتساب ۵۰ هزار نفر جمعیت ساکن جزیره ۱۱.۶ نفر است.

وی افزود: شاخص جهانی کشندگی براي هر بیمار مثبت کشف شده ۲ درصد، میانگین کشوری ۲.۵ درصد است، اما به علت الگو برداری از کشور‌های موفق، گام نهادن در مسیر درمان سریع، پیشگیری از وخامت حال، تسریع و کیفی سازی خدمات این شاخص در کیش تنها ۶۹ صدم درصد است.

وی افزود: اکنون به علت کند شدن مراجعه افراد برای تزریع دُز دوم روند واکسیناسیون به کندی پیش می‌رود و خطر وارد شدن به پیک دوم در جزیره بیشتر می‌شود.