رییس اداره آموزش و پرورش کیش گفت:

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش،پرویز حیدری راد اظهار داشت: براساس دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش، در این جزیره برپایی کلاس های حضوری درس از ۱۵ آبان ماه با پایه دوازدهم آغاز شد.

وی افزود: هم اکنون این روند در بین مقاطع تحصیلی دوره اول و دوم دبیرستان بین پایه های هفتم تا دوازدهم رسیده و تا کنون برخی از مدارس این جزیره نسبت به فراهم سازی مقدمات حضور این افراد بر اساس پروتکل های بهداشتی اقدام کرده اند.

رییس اداره آموزش و پرورش کیش یادآور شد: برخی مدارس به منظور فرار از مسوولیت اقدام به اخذ تعهد کتبی از والدین برای حضور دانش اموزان در مدارس می کنند که این اقدام غیر قانونی و خلاف ضوابط است که از والدین انتظار می رود در صورت درخواست این تعهد از آنان مراتب را به اداره آموزش و پرورش اطلاع دهند.

وی با بیان اینکه تعهد کتبی به هیچ عنوان عدله حقوقی و وجاهت قانونی ندارد اضافه کرد: در این جزیره یکی از مدارس غیر دولتی اقدام به اخذ تعهد کتبی کرده بود که اداره آموزش پرورش کیش به محض اطلاع و با مدیر آن مجموعه برخورد و هم اکنون پرونده تخلف آن تشکیل و در حال رسیدگی است.

حیدری راد یادآور شد: اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس در شرایط کرونایی نیست و هم اکنون تنها حدود ۱۵ درصد از دانش آموزان در کلاس های حضوری حاضر شده اند و روند آموزش به صورت ترکیبی (حضوری- غیرحضوری) در حال انجام است.

وی افزود: واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان، رعایت فاصله گذاری حداقل ۲ متر، فراهم سازی امکان تهویه مناسب هوا، استفاده از ماسک و الکل از جمله پیش نیازهای تشکیل کلاس ها به صورت حضوری در این جزیره است./ایرنا