به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، این تفاهم نامه در راستای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و افزایش سطح درآمد‌های ناشی از خدمات دانش بنیان، واردات مواد فناوری‌های مورد نیاز و صادرات محصولات مبتنی بر فناوری‌های هوش مصنوعی و با هدف همکاری و مشارکت در برگزاری برنامه‌های مشترک به امضا رسید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آیین انعقاد این تفاهم نامه بر اهمیت جایگاه نخست ایران میان ده کشور دنیا در حوزه پزشکی اشاره کرد که شخصیت‌های نام آشنایی در این زمینه نقش آفرینی کردند و نامشان در دنیا ماندگار شده است.

مهدی کشاورز بر اهمیت ارتقاء آموزش‌های مهارتی و توانمندسازی افراد و کارکنان منطقه آزاد کیش در راستای تحقق سیاست‌های کلان سازمان، تاکید کرد و افزود: براساس برنامه ریزی‌های لازم از سوی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، جزیره کیش به عنوان پایلوت شهر هوشمند در سطح کشور هدف گذاری شده است.

وی با ابراز خرسندی از انتخاب هوشمندانه جزیره کیش در اجرای این طرح، گفت: برای هوشمندسازی شش مرحله تعریف شده و یکی از آن‌ها شهروند هوشمند است.

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی هدف از انعقاد این تفاهم نامه در منطقه آزاد کیش را بین المللی سازی آموزش پزشکی عنوان کرد و گفت: برای تحقق این مهم در دولت سیزدهم به فضا‌های جدید آموزشی به ویژه در مناطق آزاد نیاز داریم.

ابوالفضل باقری فرد، افزود: با ظرفیت‌های موجود در منطقه آزاد کیش؛ می‌توان دانشگاه‌های این منطقه را در مدت زمان کوتاهی به مراکز بین المللی سازی آموزش پزشکی تبدیل کرد.

وی استفاده از امکانات هوش مصنوعی در پزشکی و کمک به هوشمندسازی جزیره کیش را از دیگر اهداف این تفاهم نامه برشمرد.

باقری تصریح کرد: حضور فعال شرکت‌های استارتاپی و دانش بنیان در حوزه هوش مصنوعی، تکنولوژی‌های جدید آموزشی نیز از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.