به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، دکتر مصطفی نادعلی نژاد با اشاره به افزایش جهانی آمار مبتلایان به ویروس کرونا و همچنین این روند در استان هرمزگان، گفت: با توجه به خروج برخی از شهر‌های کشور از رنگ بندی آبی نشان دهنده رشد آمار‌های مثبت کرونایی در کشور است.

وی افزود: نمونه‌های مثبت سرپایی در مرکز توسعه سلامت و بیمارستان کیش افزایشی شده است و تقریبا ده درصد نمونه‌ها کاملا منفی بود و در بیمارستان در حدود ۱۰ درصد از تست‌ها مثبت است.

رئیس بیمارستان کیش با اشاره به ترخيص تنها بستري ناشي از ابتلا به ويروس كرونا، گفت: هم اکنون بیمار ناشی از ابتلا به ویروس کرونا بستری نیست.

دکتر نادعلی نژاد با اشاره به قرارداد خريد خدمت درماني تامین اجتماعی با بیمارستان کیش از سال ۹۰ گفت: براساس اين قرار داد خدمات درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی در بيمارستان ارائه می‌شد و این قرار داد هرساله آخر خرداد خودكار تمدید می‌شد.

وی تصریح کرد: از ابتدای بهمن سال گذشته تامین اجتماعی با ارسال نامه‌ای اعلام کرد که این سیستم را قبول ندارد و اعلام شد تامین اجتماعی براساس قبول تعرفه دولتی خدمات درمانی را در بیمارستان کیش پرداخت خواهد كرد.

دکتر نادعلی نژاد افزود: با این شیوه در خصوص خرید خدمات درمانی در کیش، بیمار باید در حدود ۸۰ درصد از هزینه‌های درمانی را پرداخت می‌کرد و تامین اجتماعی چیزی در حدود ۲۰ درصد را پرداخت می‌کرد.

وی تصریح کرد: این نگرش از سوی بیمارستان و سازمان منطقه آزاد کیش پس از ده سال از تقبل خرید خدمات درمانی به شکل کامل مورد قبول قرار نگرفت.

دکتر نادعلی نژاد گفت: با توجه به جلسات برگزار شده با مسئولان تامین اجتماعی هرمزگان نسبت به راه اندازی کلینیک درمانی اعلام آمادگی کردیم.

وی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی با برگزاری این جلسات سه نگرش را پیش روی خود دارد: اول اینکه خرید خدمات انجام دهد و در روش دوم با راه اندازی پلی کلینیک خدمات سرپایی را به بیمه شدگان ارائه دهد و خدمات تخصصی و بستری را از بیمارستان کیش خرید خدمت کند و در روش سوم نیز با راه اندازی یک بیمارستان تخصصی کلیه خدمات درمانی و بیمارستانی را به بیمه شدگان خود در جزیره کیش ارائه دهد.

دکتر نادعلی نژاد گفت: براساس آخرین نامه نگاری تامین اجتماعی مقرر شد براساس تعرفه‌های دولتی خرید خدمت را قبول کند و با این روش پرداختی هزینه‌های درمانی از سوی مردم افزایش خواهد یافت.

رئیس بیمارستان کیش گفت: براساس نظر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تا ۱۸ تیر به تامین اجتماعی فرصت تعیین تکلیف در خصوص ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان خود در جزیره کیش داده شده است و بعد از این تاریخ تعرفه‌ها به حالت قبل از قرارداد خرید خدمت درمانی با تامین اجتماعی بازخواهد گشت.