ویژه های خبری

امروز : سه شنبه - ۲۹ - بهمن - ۱۳۹۸

 حجت الاسلام رحمان یوسف پور در خطبه های نماز جمعه این هفته کیش با تاکید بر رعایت تقوای الهی در تمامی امور زندگی با گرامیداشت یاد شهدای هسته ای و شهدای جنگ تحمیلی گفت : در مقابل همه شهدا سر تعظیم فرود می آوریم ، مگر می توان قهرمانی های دفاع مقدس را نوشت و بیان کرد .
وی به شهادت شهید والا مقام علم الهدی و یارانش در ابتدای جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: ذرات خاک هویزه بر مظلومیت این بزرگمردان شهادت می دهد .
حجت الاسلام یوسف پور با یادآوری قیام خونین مردم سلحشور، علما، مراجع و طلاب حوزه علمیه قم در19 دی ماه سال 1356 گفت : به دنبال درج مقاله توهین آمیز ساواک در روزنامه اطلاعات مردم قم و دیگر شهرها بپا خاستند و بدون هیچ واهمه ای، استوار و محکم گوش به فرمان امام خود سپردند و با هدایت ایشان به جایگاهی رفیع دست یافتند.
وی به دیدار رضا شاه در 17 دی ماه سال 1314 با کمال آتاتورک در ترکیه اشاره کرد و گفت : این نشست منجر به اتخاذ تصمیماتی بر علیه اسلام شد ، رضا شاه تلاش کرد تا الفبای ملت ، تاریخ ایران و تعطیلی هفته را از جمعه به یکشنبه تغییر دهد ، به رغم تمامی تلاش ها برای بی حجاب کردن زنان ایرانی و کشتار مردم در مسجد گوهر شاد به خواسته های خود دست نیافتند.
امام جمعه موقت کیش یکی دیگر از مناسبتهای ماه ربیع الثانی را قیام توابین عنوان کرد و گفت : پس از واقعه عاشورا و شهادت امام حسین (ع) عده ای به نام توابین به خونخواهی آن حضرت برخاستند اما تعداد زیادی از آنها به شهادت رسیدند ، برای رسیدن به نتیجه باید هر کاری را در زمان خود انجام داد.
وی با تسلیت رحلت حضرت معصومه(س) اظهار کرد: چهار تن از امامان بزرگوار درباب فضیلت زیارت آن حضرت بیاناتی ایراد کردند و ملاصدرا نیز در این زمینه گفته است ،'هر گاه در مسائل علمی به مشکلی برخورد می کردم با حضور در مزار حضرت معصومه(س) و خواندن نماز پاسخ خود را می گرفتم' .
حجت الاسلام یوسف پور به چرایی آفرینش این جهان پرداخت و گفت : خداوند جهان هستی را برای راحتی ، آسایش و امنیت انسان آفریده و این موضوع نیز در قرآن و سوره های مختلف تاکید شده است ، خداوند در قرآن می فرماید ،ما آسمان ها و زمین ها را بی جهت و باطل نیافریدیم.
وی به وجود قانونی در علم فلسفه اشاره کرد و افزود : برای هر چیز چهار علت مادی ، ماهوی ،صوری و غائی متصور است ، علت فاعلی این جهان خداوند و علت صوری آن نظام هستی حاکم بر جهان است و هرچه آفریده شده نیز برای آسایش و رفاه آدمی است .
خطیب جمعه کیش به بیان اهداف آفرینش انسان از منظر برخی سوره های قرآن پرداخت و افزود : یکی از هدف های خداوند از آفرینش انسان این است که بداند کدامیک از انسان ها اعمال نیکویی دارند.
وی به نزول 150 آیه قرآن در مورد امتحان و ابتلاء انسان اشاره کرد و گفت : هدف دوم از آفرینش انسان برای امتحان است و انسان باید صبر پیشه کند چرا که در پس هر رنجی گنج نهفته است ، امام حسن عسکری (ع) در این مورد می فرمایند که هیچ بلایی نیست مگر در کنار آن نعمتی وجود دارد .
امام جمعه موقت کیش معرفت و شناخت را هدف سوم برای آفرینش انسان عنوان کرد و گفت : خداوند آسمان ها و زمین را آفرید تا بدانید خداوند محیط بر همه چیز است و عالم محضر خداست .
وی دیگر هدف خلقت انسان را دین خواند و افزود: در آیه 61 سوره هود آمده است ؛خداوند شما را آفرید و آبادانی زمین را به شما واگذار کرد بنا براین باید استعداد و قابلیت های خود را در این عمر محدود به نمایش بگذارید.
خطیب جمعه کیش تاکید کرد : انسان در این عمر محدود ،وظیفه دارد نقش خود را به درستی ایفا کند و تاثیر گذار باشد .
حجت الاسلام یوسف پور هدف دیگر از خلقت انسان را توجه آدمی به لطف و عنایت الهی دانست و گفت : عنایت خداوند به بنده گانش بیش از مهر مادری است .
وی اظهار کرد : در روایتی آمده است خداوند انسان را آفرید تا خدا را بشناسد و از عبادت دیگران بی نیاز باشد .
امام جمعه موقت کیش به حدیثی از امام حسن عسکری (ع) اشاره کرد و گفت : کسی که خصلت آن تقوا و پاکی ، سرشت او احسان و کریم بودن و خلق و خوی وی بردباری و صبر باشد دوستداران زیادی دارد.
وی یاد و خاطره جهان پهلون تختی این نام آور عرصه ورزش را گرامیداشت وشهادت میرزا محمد تقی خان امیر کبیر را تسلیت گفت.
نماز جمعه این هفته با حضور مردم مومن و ولایتمدار کیش در مصلای بزرگ جزیره برگزار شد.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد